Чи обміняють Савченко на росіян

0 коментувати
Українська льотчиця загрожує оголосити сухе голодування. В такому випадку часу на обмін, якщо існує така можливість, залишається не так багато

Суд над Надією Савченко вже давно розцінюють як розправу. Його рішення несправедливе і незаконне. Українську льотчицю звинувачують у злочинах, яких вона не вчиняла. У момент загибелі російських журналістів, вбивство яких їй закидають, вона була в іншому місці. Існує безліч доказів її невинуватості.

За два роки слідства ситуація сильно змінилася. Зараз справа Саченко виглядає зовсім інакше, ніж на момент її викрадення. Тим не менше, російські правоохоронні органи - як і радянські - «не помиляються». Суд триває. Більше того, цей процес використовується як інструмент тиску на Україну, щоб виторгувати якісь вигоди в обмін на її звільнення. Все це огидно.

Надія – дуже сильна людина. Ігнорує суд і не хоче подавати апеляційну скаргу. Не хоче скаржитися на вирок у вищу інстанцію.

Якщо дивитися на питання в довгостроковій перспективі, то, на мій погляд, правову процедуру варто було б пройти до кінця. Завдяки цьому вирок Савченко, нехай і через кілька років, але можна оскаржити в Європейському суді з прав людини. Думаю, ЄСПЛ в даному випадку прийшов би до висновку про неприпустимість доказів злочину, а це означає порушення права на справедливий суд, що тягне за собою скасування вироку.

Надія – дуже сильна людина

Однак Надія не хоче на це йти. Вона хоче вийти на свободу живою чи мертвою, тому оголосила, що почне суху голодовку, якщо її не відпустять.

Це виглядає загрозливо. Сухе голодування людина витримує не більше 6-7 днів. Після чого настає смерть.

Чи обміняють Савченко на російських військовослужбовців, залежить від Путіна. Потрібно рішення російського керівництва. По суті, вони грають її життям.

Можливий обмін. В СРСР неодноразово обмінювали засуджених правозахисників на діячів комуністичного режиму або радянських шпигунів. Наприклад, письменника Володимира Буковського обміняли на лідера чилійських комуністів Луїса Корвалана.

Це політичне рішення питання. Воно означає, що в Росії не виконують рішення російського суду щодо Савченко, а в Україні – рішення українського суду щодо полонених російських офіцерів. Разом з тим, треба пам'ятати, що по одному з полонених російських ГРУшників ще немає рішення. Йшлося про обмін пізніше, але Савченко довго не витримає на сухому голодуванні. Рішення про обмін, якщо таке буде, повинно бути прийняте вчасно.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.