Чому мешканці Лощинівки влаштували погроми у ромів

2 коментувати
Роми залишали Лощинівку з таким поспіхом, що не встигли забрати з собою хоч якісь речі

Вбивство 9-річної дівчинки у селі Лощинівці, провину за яке закидають представнику ромської національності, спонукало місцевих мешканців влаштувати погроми в оселях усіх ромів без винятку. Якби вони не втекли з села, справа могла б обернутися ледь не етнічними чистками. Їх могли би просто вбити.

Люди шукають внутрішнього ворога, щоб пояснити свої біди. Причин бід може бути безліч, але вони знайшли лише одну - роми.

Цілком імовірно, що багато вчинків представників ромської національності в Лощинівці не подобалися місцевим жителям, а з вбивством дівчинки чаша терпіння просто переповнилася. Разом з тим, реакцію місцевих ніяк не можна назвати нормальною. Розслідування не проведено, ніяких доказів не надано, суд не проведено. У підозрюваного є мало не алібі: до третьої години ночі він сидів у цьому ж будинку і пив з вітчимом вбитої дівчинки. При цьому батьки чомусь не турбувалися, куди зникла дитина. Вся ця ситуація виглядає досить дивно.

Потрібно з'ясувативсі подробиці, зробити експертизи і тільки після цього робити висновки про те, хто є вбивцею. Але люди не чекали подробиць. Їм сказали, що ром убив дівчинку, і вони тут же виплеснули всю свою агресію. Зібралися агресивним, розгніваним натовпом і пішли громити будинки. Роми залишали Лощинівку в такому поспіху, що не встигли забрати з собою хоч якісь речі. Все їхнє майно погромили.

Мешканці Лощинівки, по суті, виходять з принципу колективної провини: якщо один винен, можна покарати всіх. І дії місцевих мешканців, і рішення про виселення ромів – це злочин, оскільки це суперечить праву.

Роми дуже дискриміновані, причому за всіма показниками

Щоб подібного не відбувалося надалі, потрібно працювати в цьому напрямку. Існує стратегія інтеграції ромської етнічної меншини в українське суспільство на період до 2020 року, але її ніхто не фінансує. Роми дуже дискриміновані, причому за всіма показниками. У них набагато гірший доступ до медицини, освіти, комунальних послуг, праці тощо. Багато ромів не мають документів. По суті, люди перебувають у стані ізгоїв. У результаті багато з них займаються злочинним промислом.

Якщо ми вже говоримо про те, що поліція орієнтована на громади, значить, вона має зустрічатися з ромами, з місцевими мешканцями, і зводити їх разом. Це тривала і копітка робота. Коли у Сполучених Штатах спалахнули сутички між поліцією і чорношкірим населенням, були створені великі організації, які вели діалог між обома сторонами і тримали під контролем все, що відбувається. Нам не завадило би брати з них приклад.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.