Чому Росія заговорила про видачу Савченко

1 коментувати
Заява російського Мін'юсту по справі Савченко – спроба позбутися необхідності виносити вирок українській льотчиці

Версія Мін'юсту РФ про можливу видачу Києву української льотчиці Надії Савченко за умови, що суд України визнає рішення російського суду (зокрема, з питання, що стосується порядку відбування покарання) – це політичні ігри поза межами правового поля.

Суд у справі Савченко ще триває, вироку немає, формально вона невинна. Як можна говорити про видачу або обмін невинної людини? Скидається на політичну торгівлю і нічого більше. Мабуть, загальне обурення з приводу того, що відбувається з Савченко в Росії, настільки велике, що російська влада хоче якось позбутися цього конфлікту. Тому пропонуються дії, що не мають ніякого відношення до права.

Мін'юст РФ дійсно може говорити про видачу засудженого російським судом для відбування покарання в українських установах. Це передбачено Мінською конвенцією про правову допомогу, і це було б можливим, якби вирок суду відбувся і набув законної сили в Росії. Після цього російський Мін'юст міг би звертатися до українського з відповідною пропозицією або, навпаки, український Мін'юст міг би звернутися з аналогічним клопотанням до Росії.

Україна може погодитися на цю пропозицію

Такі випадки були, це звичайна практика. Але в даному випадку йдеться про те, щоб передати людину поки не засуджену, при цьому згадується термін ув'язнення на півроку. Подібні дії схожі на спробу позбутися необхідності винесення вироку, який важко приймати через відсутність доказів провини. Ось вони і придумали такий хід.

При цьому, як мені здається, Україна може погодитися на цю пропозицію. Як це реалізувати - питання політичне. Що думає про це сама Савченко та її родичі? Адже часто буває, коли подібні рішення приймаються без згоди самого підсудного. Наприклад, Олександра Солженіцина вислали з СРСР проти його волі. Посадили в літак і вивезли. Це зовсім незаконна акція була.

При цьому я не згоден зі словами адвоката Надії Марка Фейгіна про те, що «визнання Україною вироку російського суду може закрити можливості для оскарження рішення по Савченко в ЄСПЛ». Це не має ніякого стосунку до того, чи були порушені її права під час суду, чи ні. Є величезна кількість справ, де упродовж півроку після того, як вирок вже набув чинності, подавалися заяви до ЄСПЛ про те, що було порушено право людини на справедливий суд у тому чи іншому аспекті.

Тому передача Савченко Україні не позбавляє її можливості звертатися до Європейського суду. Те, про що дві держави домовилися одна з одним, - це одна справа, а порушення прав людини їх органами – зовсім інше. Тільки суд буде вирішувати, було там порушення чи ні.

Більше думок читайте тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.