Загострення на Донбасі і розмова Путіна з Трампом

1 лютого 2017, 16:37
Перемога Трампа настільки надихнула Кремль, що тепер він намагається укласти угоду на більш вигідних умовах

Спроби наступу на Авдіївку – це не особиста ініціатива сепаратистів, а рознарядка Кремля. Принаймні, такий висновок можна зробити з характеру озброєнь, що використовуються бойовиками в цей час – Гради і важка артилерія. Не виключаю, що саме російські військові керують згаданими озброєннями.

Відео дня

Багато хто звернув увагу на те, що ескалація на Донбасі почалася на наступний день після телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Путіна. Російський президент, мабуть, відчуває, що в оточенні Трампа та американському політичному істеблішменті в цілому ведуться досить серйозні дискусії з приводу політики США щодо Росії і України. З огляду на ці міркування, він, судячи з усього, вирішив вплинути на ситуацію, схилити її на свій бік.

Позиція Росії щодо так званого мінського врегулювання не змінилася: вона вимагає політичних рішень. Сценарій Кремля – заштовхнути «Лугандонію» в тіло України, і розкладати зсередини. Донбас їм не потрібен, їм потрібна вся Україна.

Незважаючи на те, що ОБСЄ «кишить» російською агентурою, донецькі спостерігачі визнають, що у переважній більшості випадків перестрілки ініціюються саме російською стороною. У відповідь на ці закиди Москва, по суті, займалася шантажем: поки не буде виконана політична частина Мінських угод, перестрілки триватимуть, незважаючи на те, що першим пунктом Мінська є припинення вогню і фіксація зони розділення сторін.

Донбас їм не потрібен, їм потрібна вся Україна

Москва була впевнена, що на виборах у США виграє Гілларі Клінтон. Неформальні кремлівські делегації вели переговори про майбутню операцію, що зводилася приблизно до такого: Крим наш, але з Донбасу ми йдемо серйозно. Виводимо війська, повертаємо контроль над кордоном і т. д.

Але перемога Трампа, мабуть, настільки надихнула Кремль, що він тепер намагається укласти угоду на більш вигідних умовах, а саме продавлює свою інтерпретацію Мінських угод. Підтвердженням тому служить активізація кремлівської агентури в самій Україні: Віктор Медведчук знову говорить про те, що потрібно мирне політичне врегулювання конфлікту. Ті ж аргументи Москва буде просувати в нормандському форматі й у Вашингтоні.

Наскільки їм це вдасться, невідомо. У світовому співтоваристві все ще є сили, готові стримувати Путіна. Це німецький канцлер Ангела Меркель і більшість американських конгресменів. Крім того, дуже жорстку позицію озвучила британський прем'єр Тереза Мей, зазначивши, що санкції скасовувати не можна.

Американському президенту доводиться до них прислухатися. Інша справа, що сам Трамп і його оточення пронизані російською агентурою. Якби не тиск Конгресу, він, безумовно, пішов би назустріч Путіну.

Більше поглядів тут

Показати ще новини
Радіо NV
X