Україна і гроші МВФ. Що означає заява Лагард

1 коментувати
Фонд поки не відмовляється з нами працювати – владі дають шанс серйозно зайнятися реформами

Глава МВФ Крістін Лагард заявила, що відсутність належної боротьби з корупцією може завадити співпраці з Україною. Зараз не йдеться про втрату можливості співпраці з МВФ, відкладення фінансової допомоги тощо. У ситуації, що склалася співпраця України з Міжнародним валютним фондом може ускладнитися, але посил «ми не будемо вас фінансувати» не пролунав.

Навіть навпаки: вважаю, те, що МВФ зараз виступив із заявою щодо того, що Україні потрібно активізувати процес реформування – це добре. Наші внутрішні розборки вже переходять всі межі. Як раз зараз Україні потрібно думати про те, як виправити зроблені помилки і поліпшити свій імідж.

Це і відмова працювати з Україною – різні речі. Якби МВФ від нас відмовився, його місія просто зібралася б, поїхала і прийняла рішення в черговий раз відкласти надання нашій країні допомоги. Цього не відбувається: мають місце переговори на найвищому рівні, і це дає певні позитивні сигнали – не буде ані розриву відносин, ані прямих, безпосередніх негативних результатів, які можуть вплинути на подальшу співпрацю України з МВФ, як і з іншими міжнародними фінансовими інституціями.

А ось того, що наступний транш дещо затримають, слід було чекати. Тут мене більше здивувала заяву президента в Давосі про те, що наступний транш надійде дуже швидко. Справа в тому, що є процедури, які повинні виконуватися.

Наші внутрішні розборки вже переходять всі межі

Приїхала місія, яка вивчає те, що відбувається в Україні. Раніше вона приїхати не могла, оскільки наші законодавці затягнули прийняття бюджету, без бюджету місія МВФ не розглядає серйозне фінансування. Тут все природно. Бюджет країни знаходиться під пильним розглядом; зрозуміло, що місія не обійде увагою і ті реформи, на проведення яких Україна сама підписалася.

Зокрема, це стосується приватизації, яка як була, так і залишається законсервованою. Більш того, останнім часом Верховна Рада, на жаль, не йде на активізацію приватизаційних процесів. Це лише один приклад, але він наочно ілюструє ситуацію.

Серйозність заяв Лагард – крім того, подібні заяви робила не тільки вона, - підкреслює необхідність прискорення роботи над реформами і співпраці всіх гілок влади. Саме всіх, оскільки, на жаль, робляться спроби шукати винних. Це абсолютно неправильно і неприпустимо. Потрібно не займатися взаємними звинуваченнями, а шукати шляхи розвитку.

Мені здається, що зараз у нас є перспектива нарешті зрозуміти неприпустимість розбіжності слів зі справою. І це повинні зрозуміти всі гілки влади – так само як всі гілки влади повинні відповідати за зміни, які відбуваються або не відбуваються в Україні.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.