Що відбувається з курсом гривні

4 коментувати

Підстав говорити про те, що гривня дуже зміцніє, немає. Вона не впаде нижче за 26,5 грн за долар

Якщо проаналізувати  динаміку курсу, то можна побачити, що протягом двох попередніх років девальвація гривні відбувалась з другої половини грудня і до початку лютого. Подекуди цей процес був навіть дуже стрімким.

У лютому динаміка набувала зворотного напряму і відбувалось поступове зміцнення гривні, яке посилювалось протягом весняно-літнього періоду. Зазвичай, саме цей період для України є більш сприятливим, ніж осінньо-зимовий, насамперед, у зовнішній ситуації. Це пов’язано з експортом, а також з імпортом енергоресурсів, потреба в яких суттєво зменшується.

У цьому році цей сезонний фактор знову проявився. Єдина відмінність: зараз зміцнення гривні йде дещо стрімкіше. Цьому сприяє повернення експортної виручки, яку притримували експортери наприкінці 2017-го і необхідність здійснення податкових платежів за результатами року, а також деяке покращення на зовнішніх сировинних ринках, сприятливе для наших експортерів.

Коливання долара продовжуватимуться до кінця літа

Важливо, що цього року панічні настрої населення виявились набагато меншими. Вони були характерними для двох попередніх років, коли девальвація провокувала значну купівлю готівкової валюти. Можливо, це пов’язано з тим, що населення певним чином розуміє сезонний характер.

Є також інший чинник – зменшення ажіотажного попиту. Незважаючи на зростання заробітної плати, життєвий рівень все ж таки лишається низьким, і населення має обмаль ресурсів для поповнення валютних запасів. Тим більше, що наприкінці минулого року знову відбулось чергове підвищення плати за житлово-комунальні послуги. Відповідно, витрати населення на поточні потреби зросли, а це зменшує вільні ресурси.

Тож виходить, що поведінка бізнесу та населення певним чином зійшлися. Це спричинило значно меншу девальваційну хвилю і прискорене заспокоєння на готівкових ринках.

Даючи прогнози на майбутнє, слід розуміти, що євро немає самостійного курсу відносно гривні. Курс гривні до євро формується через курс долара та міжнародні ринки.

Натомість коливання долара продовжуватимуться до кінця літа. Вони не будуть значними й навряд чи матимуть девальваційну тенденцію.

Як я вже згадав, весняно-літній період для гривні завжди є більш сприятливим, ніж осінньо-зимовий, тому є два варіанти: заспокоєння на валютних ринках з невеликими коливаннями або слабке зміцнення гривні. Підстав говорити про те, що гривня дуже зміцніє, немає. Курс не впаде нижче 26,5, тобто того рівня, з якого гривня і почала стартувати минулого року.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.