Чи правильна політика НБУ щодо гривні

3 коментувати
Курс національної валюти - це сьогодні питання національної безпеки

Українська національна валюта поступово слабшає, досягнувши позначки 25,44 грн за долар. Заступник глави НБУ Яків Смолій заявив, що поточні коливання курсу відбуваються в межах допустимого, тому відомство не планує будь-яких дій для їх згладжування.

Нацбанк дійсно не повинен негайно реагувати на різного роду коливання. Він повинен активно реагувати тільки в тому випадку, якщо є шокові загрози або відбувається різке ослаблення національної грошової одиниці. Поки що про це мова не йде. В кінці серпня і на початку вересня гривня традиційно кілька слабшає, тому нинішні коливання я б не назвав чимось надприродним. Втручання НБУ тут недоречне.

Головне, щоб Нацбанк не зняв з себе відповідальність за курсові коливання повністю, і не припиняв дій в разі серйозних потрясінь. Курс національної валюти - це сьогодні питання національної безпеки. Чутливість української економіки до курсових коливань дуже висока. Ігнорування різких коливань або шоків призведе до того, що економіка і населення втратять будь-які орієнтири в своїй діяльності.

Позиція Нацбанку вкрай невиразна

Хоча нинішні курсові коливання не виходять за рамки норми, позиція Нацбанку вкрай невиразна. Це може стати додатковим фактором виникнення ризиків. Думаю, протягом одного або двох тижнів ситуація проясниться: швидше за все, ми будемо спостерігати курсові коливання в рамках однієї гривні в бік зміцнення або ослаблення національної валюти. Це свідчення того, що українська економіка ще не зміцнилася належним чином. Крім того, на гривню впливає ситуація на міжнародних ринках. Влітку на ринку металів ситуація дещо покращилася - це фактор зміцнення гривні. Сьогодні з'являється інформація, що впаде ціна на зернові - це негативний фактор. Разом з тим, шокових факторів на сьогоднішній день я не бачу.

Таким чином, не думаю, що ми станемо свідками значного падіння гривні. У найближчі місяці, судячи з усього, буде зберігатися коридор в 25-26 грн за долар. Цілком можливо, через тиждень або два почнеться відкат курсових котирувань. Правда, навряд чи гривня зміцниться сильніше, ніж це було влітку.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.