Чому і вакциновані вмирають від коронавірусу

18 грудня 2021, 12:15

Багато визначають індивідуальні особливості імунної системи

Мене запитують — чому ж від коронавірусу вмирають і вакциновані? Ось, наприклад, один із таких листів: «У мене була подруга, і її вбив ковід. При цьому вона слідкувала за своїм здоров’ям, нічим серйозно не хворіла і прищеплювалася від усього, зокрема й ковіду. Але потрапила до лікарні з інсультом, її прооперували успішно, а буквально через тиждень — ковід, зниження сатурації, ускладнення, і вона вже не вишпортується… Чому ж щеплення не захистило подругу? Навіщо тоді вони взагалі потрібні?»

Відео дня

Друзі, ну ми самі реально бачимо відповідь на такі питання. Є люди, які не прищеплюються, і при цьому не хворіють. А є люди, які навіть після трьох доз хворіють і вмирають. Тому що багато визначають саме індивідуальні особливості імунної системи. Й особливість коронавірусної інфекції саме в цьому — хтось із нею елементарно справляється, а для когось це страшна хвороба, яка іноді закінчується летальним кінцем.

На жаль, ми ще не знаємо, чому так відбувається.

Завжди є частина популяції, яка не виробляє імунітет після вакцинації, тому ефективність вакцини не може бути стовідсотковою — у кращому разі зараз вона становить 97% і менше.

Ефективність вакцини не може бути стовідсотковою

Навіть у перевірених десятиліттями вакцин, наприклад, від кору, імовірність захисту — 99%. Але це говорить про те, що одна зі ста осіб не реагує на вакцину нормально через якісь індивідуальні генетичні особливості. Те саме відбувається і з коронавірусом. А якщо нам одразу виробники оголошують, що ефективність їхньої вакцини становить, наприклад, 70% від захворювання, а від потрапляння в реанімацію — 95%, то це означає, що мінімум 5% людей узагалі практично не реагують на вакцини. Хоч як гірко, але ми маємо це прийняти.

Загалом, вакцинуючись від будь-якого захворювання, ми лише підвищуємо свої шанси, даємо своєму організму додаткову надію. І мови про 100% гарантії не може бути. Перепрошую за заїжджене порівняння, яке вже набило оскому, але, пристібаючись в автомобілі, ми ж не забезпечуємо собі 100% гарантію, що не загинемо при аварії, а всього лише збільшуємо свої шанси вижити.

Текст опубліковано з дозволу автора. Уперше надруковано на komarovskiy.net

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X