Кредит від Заходу, чистка банків та помста Росії

4 коментувати
Кредит від Заходу, чистка банків та помста Росії
В лютому 2014 року в казні було 180 000 гривень і $15-20 тисяч. Зараз - 45 млрд гривень

Ми маємо вихідний контекст: 2014 рік, лютий, 70 з гаком років комунізму, 20 з чимось недовершених реформ, 5 автократій. Коли прийшов мій попередник, у скарбниці було 180 тисяч гривень і $15-20 тисяч, а 45 мільйонів людей мали на те жити. Ми маємо 8% окупованої або анексованої незаконно території. 20% економіки втрачено через цю війну. Проте на сьогодні ми вже маємо 45 мільярдів гривень у скарбниці. Ми акумулюємо гроші, платимо пенсії та за соціальними зобов'язаннями.

Ми бачимо наслідки гарної податкової політики, скорочення дефіциту, скорочення запозичень, звернення до менших, дешевших кредитів. Уповільнюється спад, уповільнюється погіршення, наступного року ми сподіваємося, що будемо рости економічно. Є підстави так вважати. Те, що зроблено в банківському секторі я розглядаю з колегами та з Національним Банком. Ми вичистили 50 банків зі 148. Ви розумієте, що це зробити і без війни важко, а з війною та у роки рецесії – тим більше.

Українцям треба щодня нагадувати про те, якою могла б бути альтернатива. Це волатильність валюти, яку ми бачили в березні. І також альтернатива полягає в тому, що Нацбанк має на місяць резервів, ми не можемо купувати газ на те, щоб опалюватися. Альтернатива саме така. Вона, звичайно, сувора і похмура. Дійсність не така похмура.

Ми впоралися з війною, ми впоралися з анексією та окупацією

Ми стабілізуємося і реструктуризуємося. І далі треба рухатися тією ж дорогою податкового реформування, робити все для ділових кіл, для підприємництва, для того, щоб створити працю, місця роботи, пожвавлення економіки, щоб бачив це кожен пересічний громадянин. Це воно так похмуро, якщо запитати просту людину.

Реструктуризація боргу дає нам змогу відновлювати наш кредитний рейтинг і відчинить нам двері до європейських і американських запозичень. Ці двері зараз зачинені. І на додачу у нас є пропозиція щодо податкової реформи, там йдеться про податковий кредит, який дозволить підприємствам, що закуповують нову техніку, нове обладнання, зменшити свої оподатковувані капітали на ту суму, на яку вони закуповують нове.

Зона вільної торгівлі та інтеграція з ЄС - це символ нашої революції. Саме через це наші люди вийшли на  вулиці, це символ європейського вибору, який зробили українці. Іншого напрямку руху нема. Зону вільної торгівлі буде впроваджено з 1 січня. Можливо, ми не повністю готові, але відтермінування не допоможе. Потрібно рухатися вперед. І з точки зору уряду і бізнесу, це відкриває для нас величезні можливості для залучення хоча б китайських інвесторів, які шукають прагматичних причин для приходу сюди, для того, щоб Україна стала найкращою базою виробництва для експорту в ЄС в усьому світі. Якщо російський уряд вирішить помститися за це, ми з цим впораємось. Ми впоралися з війною, ми впоралися з анексією та окупацією, і ми впораємося з цим.

Українському народу і керівництву, треба просто рухатися наміченим курсом і якнайскоріше. Я хочу, щоб в нас були двосторонні і багатосторонні зустрічі, щоб ця історія незроблених реформ і невиправних сподівань була забута, щоб дивилися на те, що ми насправді робимо, на те, що в нас відбувається день за днем. Я думаю, це допоможе у відносинах з міжнародною спільнотою зробити те, що ми повинні зробити.

Виступ Наталії Яресько в рамках 12-ї зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.