Зовсім печальна картина України

8 коментувати
Чому в країні немає безпеки? 

Якщо хтось в Україні думає, що публічно радіти з приводу вбивства російського посла, ексцесів біля російських диппредставництв, карикатурні протести біля німецького посольства, заклики до бойкоту послів західних держав – це все окремі інциденти, і нічого страшного, "бо у нас війна" – це, на жаль не так.

Все це складається в певну картинку.

Додайте до цієї картинки резонансні вбивства, які не розслідувані до кінця, відсутність затриманих і покараних за акти вандалізму – і картина стає зовсім печальною.

Картинка ця змальовує дикувату країну і суспільство, які не розуміють міжнародних правил гри, не сприймають свої зобов’язання в рамках міжнародного права, а уряд ще й не контролює безпекову та криміногенну ситуацію.

Неприємно? А правда рідко буває приємною.

Чи не переграють бува поляки у своїй реакції на обстріл генконсульства у Луцьку? Чи немає тут бажання скористатися ситуацією, щоб "бути зверху" в інших українсько-польських дискусіях?

Адже реакція дуже гостра – не лише заяви і розмови, чим, як правило, люблять обмежитися в Україні. Є ще й рішення призупинити роботу консульських установ. Між іншим, тих консульств, які видали минулого року найбільшу кількість шенгенських віз для українців.

Картинка ця змальовує дикувату країну і суспільство, які не розуміють міжнародних правил гри

Так, можна поспекулювати на тому, що якби нападники хотіли справжній теракт учинити, то стріляли би вдень, щоб гарантовано були жертви. А так виглядає, що основним задумом була – провокація.

Але чому поляки мають керуватися логікою, а не фактами? Тим більше, що мова йде про безпеку дипломатичного персоналу, громадян Польщі і, зрештою, громадян України, яких щодня в консульських установах РП бувають сотні або навіть тисячі.

Тому я на їхньому місці зробив би так само.

Це зовсім не та ситуація, коли можна обійтися заявами про "засудження тероризму", "руку Москви" чи закликами до єднання в ім’я дружби.

Якщо ми хочемо дружби і міцних відносин з поляками, то цього разу маємо зробити усе, щоб польська влада, а за нею і громадськість, отримали можливість сказати, що реакцією України задоволені і вважають її достатньою.

Звичайно, мова йде про затримання. арешт і засудження винуватців (або, раз вони з гранатометів уміють стріляти, то, можливо, і ліквідація при затриманні). І байдуже чи будуть вони московськими провокаторами, чи нашими рідними домашніми ідіотами.

І от тут хочу запитати. Останніми днями президент роздає похвали, ордени і т.п. працівникам СБУ (які борються у нас з тероризмом) і Нацгвардії (яка, якщо мені не зраджує пам’ять, відповідає за охорону диппредставництв в Україні).

Бідна, обікрадена країна дає на СБУ і Нацгвардію, ну, майже все, що ті попросять. Збройним силам – ще не можемо (об’єктивно не можемо, але часом ще й влада не дуже хоче). Але ці, так звані, "силовики" і забезпечені максимально, і владою випещені, мов рідні діти.

Так ось питання – ну, і?

Ордени, мерседеси, вілли, гарно вмебльовані кабінети і професійні секретарки - все у керівництва цих відомств є.

Чому ж в Україні немає безпеки?

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.