Вороги чи друзі. Про Україну та посла Росії

6 коментувати
Україні потрібно було повністю розірвати дипломатичні відносини з Росією

Київ відмовився прийняти Михайла Бабича як посла Росії в Україні, давши зрозуміти, що ця кандидатура є неприйнятною. Бабич, колишній співробітник КДБ, причому у високому званні, – це насмішка над Україною, яка страждає від розв'язаної Росією війни. За допомогою Бабича Росія спробувала дати ляпас Україні, показати, що вона не є самостійною країною і прийме будь-якого запропонованого Москвою посла.

І ми заслужили таке ставлення, якщо досі не розірвали дипломатичні відносини з країною, з якою воюємо.

Відмова однієї держави від тієї чи іншої кандидатури на посаду посла іншої держави цілком припустима. Така практика передбачена міжнародними договорами, зокрема Віденською конвенцією про дипломатичні відносини. Якщо передбачена процедура надання згоди, отже, передбачена і відмова. Це відбувається не дуже часто, та все ж трапляється.

Україна, швидше за все, вперше відмовляється від запропонованого їй посла. Разом з тим, форма, в якій український МЗС оголосив про відмову прийняти Бабича, вельми неоднозначна. З одного боку, заступник міністра закордонних справ Лана Зеркаль повідомила, що в тому вигляді, в якому Москва подала заявку на призначення нового посла в Україні, вона розглядатися не буде. Можна зробити висновок, що Київ готовий розглянути іншу кандидатуру на пост глави російської дипломатії в Україні. Таким чином, через місяць або два Росія може надіслати нову кандидатуру на погодження Києва і грати в цю гру до нескінченності.

Відмова однієї держави від тієї чи іншої кандидатури на посаду посла іншої держави цілком припустима

З іншого боку, Зеркаль зазначила, що на даний момент в України немає посла в Москві, і вважає, що такий рівень відносин достатній. Це вже зовсім інша постановка питання: Київ говорить про свого роду дипломатичний демарш, зниження рівня дипломатичних відносин. Подібна форма дипломатичного демаршу застосовується в менш серйозних ситуаціях, ніж війна. Наприклад, якщо мова йде навіть про негативні публікації однієї держави проти іншої. Але в умовах війни Україні логічніше було б повністю розірвати дипломатичні відносини з РФ.

Зараз позиція українського МЗС традиційно розмита. І це дуже погано: вороги чи друзі, але міжнародні партнери повинні розуміти позицію країни. Було б краще почути чітку заяву (без прив'язки до Бабича) про те, що Київ на сьогоднішній день не вважає можливим продовжувати дипломатичні відносини і приймати у себе російське посольство на рівні посла. Тоді було б зрозуміло, що Україна твердо вирішила знизити рівень дипломатичних відносин.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.