Росіяни переслідують американських дипломатів

10 коментувати
Мережею покотилася хвиля передруків про особливості нинішнього етапу російсько-американських "дипломатичних відносин" 

Американський держсекретар Керрі був вимушений звернутися до Володимира Путіна з проханням припинити політику нападок та переслідувань американських дипломатів в Росії та (що особливо цікаво!) за її межами.

Виявляється, що вигадливі росіяни втіхаря знайшли гібридну асиметричну форму відповіді на персональні санкції – розгорнули активну програму пресингу на співробітників американських посольств. Форми "роботи" по-російськи невибагливі – демонстративно ходити хвостом за усіма дипломатами, являтися без запрошень на якісь прийняття та вчиняти скандали, замовляти скандальні статті в ЗМІ, вночі прокрадатися в апартаменти, зупиняти під різними приводами автомобілі з дипномерами тощо. 

На додаток до цієї класики епохи холодної війни є і менш вживані форми взаємодії - підстерегти дипломата в темному закутку і від усього серця "начистити йому рило". Або ось одному нещасному в помешканні просто, даруйте, висерлись посеред кімнати на килим.

Рішення Обами попросити Путіна не хуліганити абсолютно беззубе

Від епохи холодної війни ситуацію відрізняє те, що російська програма зміцнення дипломатичних відносин зайшла так далеко, що її результати обговорювали на нараді у Обами, але вирішили не відповідати взаємністю. Це, звичайно, не означає, що американські спецслужби пропонували почати використовувати російські вітальні замість вбиралень. Просто в епоху холодної війни кожен подібний випад обов’язково наражався на контрвипад. 

Логіка відповідей на подібні провокації дуже проста – створенням незручностей і некомфортних умов для протилежної сторони, намагатись дати зрозуміти, що продовження не має сенсу, бо невідомо як ударить по тобі у відповідь.

Так поступово ворогуючі сторони вчились ворогувати цивілізовано – одні не намагатися уникнути стеження, а інші не перетворювати стеження у знущання (як це зараз роблять росіяни). Так, спецслужби на якомусь етапі зрозуміли, що вбивати агентів один одного – неефективно і неправильно, бо така сама доля спіткає і твоїх агентів на ворожій території.

Серед найкурйозніших історій, які мені доводилось чути – це рішення СРСР на якомусь етапі вислати за межі країни увесь адміністративно-технічний персонал американського посольства. Кілька місяців поспіль американці в Москві не лише проводили переговори, але і драяли за собою туалети.

Проте хід у відповідь завжди припиняв подібні екзекуції.

Не знаю, чи додало серед співробітників Держдепу США Обамі популярності рішення не відповідати цього разу росіянам на їхнє дипломатичне хуліганство? 

Будь-яка державна структура, як і будь-яка структура загалом, може бути ефективною лише тоді, коли виконавці довіряють своїм керівникам та знають, що можуть розраховувати на їхній захист та підтримку. Інакше працівники нижчого рівня починають думати не про те, як найкраще виконати поставлені перед ними завдання, а як не підставитися чи не наразити себе на проблеми.

Не знаю також чи допоможе великодушність Обами за рахунок американських дипломатів посилити взаємодію з РФ у питаннях контролю на озброєннями і в боротьбі з тероризмом.

Рішення Обами попросити Путіна не хуліганити і започатковані курси для співробітників Держдепу "як позбутися і пережити російську нав’язливість", з моєї точки зору, абсолютно беззубе і неадекватне ситуації.

Ну, зате він помирився з Кубою...

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.