Вето Обами. Чи вплинуть "розбірки" в США на інтереси України

0 коментувати
Вето на закон про оборонний бюджет було накладене Бараком Обамою з внутрішніх політичних та економічних причин

Президент США оголосив, що йому не подобається, що, крім державного бюджету, фінансування оборони буде відбуватися також за рахунок інших видатків. Це і стало формальною причиною для накладення вето. Ні стосовно України, ні стосовно інших держав Обама у своєму вето претензій не висловив.

Це означає, що коли Конгрес і президент досягнуть компромісу, а досягнуть вони його обов'язково, адже держава не може функціонувати без бюджету на оборону, будуть знайдені альтернативні способи фінансування проблемних напрямків. При цьому Україна проблемним напрямком не є.

Крім того, слід розуміти, що фінансування витрат, спрямованих на військову допомогу Україні, здійснюються не тільки за рахунок оборонного бюджету, але і в рамках закону Підтримки свободи в Україні (Ukraine Freedom Support Act), де в розпорядження президентської адміністрації також виділено певні кошти. Тому сказати, що ця ситуація завдає певної шкоди Україні, неможливо.

Україна залишається при своїх інтересах, і можливість продовжувати програми, які вже були розпочаті, в адміністрації Білого Дому залишаються.

Що стосується зменшення витрат на оборону в цілому, за яке виступає Обама, то це питання до американців: наскільки вони почувають себе в безпеці, наскільки адекватна військова міць США тим викликам, які стоять перед державою.

В Обами вистачає критиків у рамках американського політикуму

В Обами вистачає критиків у рамках американського політикуму. Його надмірну обережність у питанні надання Україні летального озброєння критикують навіть у Демократичній партії, зокрема кандидатом у президенти Хілларі Клінтон. Однак, у президента Обами є своє бачення, є право його відстоювати. Все, що він робить, відповідає американським законам та американській політичній культурі. Якщо когось це не влаштовує, ця політика зміниться з приходом нового президента.

Я не впевнений, що в Конгресі є голоси для подолання вето і що, навіть якщо є голоси, знайдеться політична воля для прийняття такого рішення. Думаю, швидше за все, відбудуться певні консультації, взаємозаліки і торги, в результаті яких буде знайдено компромісне рішення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.