Велика помилка Порошенка

3 коментувати
Не можна гарантувати те, що від тебе не залежить

Недавно український президент Петро Порошенко застосував нову фігуру мови «лічені тижні». «Я переконаний, що ... залишилися лічені тижні до того, коли для українців відкриють безвізові двері об'єднаної Європи», - заявив президент.

Лічені тижні – це скільки? 57, 100 тижнів? З незрозумілою впертістю Порошенко повторює одну й ту ж помилку, адже не можна гарантувати термін, коли буде прийнято рішення, яке від тебе не залежить. Безвізовий режим запроваджує не Порошенко. Він не може гарантувати або прогнозувати прийняття відповідного рішення.

Такі заяви, передусім, непривабливі з точки зору дипломатії. Вони можуть розглядатися як тиск на протилежну сторону, спробу поставити її в якісь часові рамки. По-перше, у Європейського Союзу немає таких часових рамок. По-друге, він може не прийняти або відкласти це рішення.

Другий рік поспіль давати обнадійливі прогнози, які все одно не збуваються, – це велика помилка.

Лічені тижні – це скільки? 57, 100 тижнів?

Ситуація розмита. З одного боку, Україна начебто виконала всі вимоги Єврокомісії. З іншого боку, обставини, за яких приймається це рішення, дуже несприятливі для України: міграційна криза, біженці, Brexit, голландський референдум тощо. Є проблема з Туреччиною, яка теж претендує на безвізовий режим. Якщо Україні його надати, а Туреччини – ні, то в останньої можуть виникнути претензії. Проте, Туреччина є набагато важливішим торговельним партнером для ЄС, ніж Україна.

Іншими словами, існує безліч несприятливих для України тенденцій і тільки дві сприятливі: підтвердження виконання українською стороною всіх вимог для запровадження безвізового режиму, а також політичне зобов'язання ЄС таке рішення прийняти, правда, без зазначення конкретного часу.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.