Суд у справі МН17 повинен пройти в Україні

1 коментувати
В тому, що міжнародне слідство доведе справу до судового процесу, немає ніяких сумнівів

Нідерландський уряд розглядає кілька варіантів залучення до відповідальності винних у катастрофі Boeing МН17. Це може бути міжнародний трибунал або національний судовий процес однієї з країн-учасниць Спільної слідчої групи з розслідування катастрофи малазійського лайнера.

У тому, що міжнародне слідство доведе справу до судового процесу, немає ніяких сумнівів. І Україна правильно зробила, що погодилася на проведення міжнародного розслідування. Тим не менш, українська влада недооцінює значення слідства і суду національної юрисдикції. Щоб поставити крапку в цьому розслідуванні, Україна, на мій погляд, зацікавлена в тому, щоб відповідний судовий процес був проведений на українській території і згідно українського права. (Інші постраждалі країни, звичайно, теж можуть пропонувати свою територію для проведення суду.)

Що стосується міжнародного трибуналу за домовленістю між п'ятьма країнами, які беруть участь у Спільній слідчій групі, то він також можливий. Правда, і в першому, і в другому випадку знадобиться чимало часу, щоб виконати прийняте судом рішення.

Інші постраждалі країни, звичайно, теж можуть пропонувати свою територію для проведення суду

Після судового процесу зацікавлені країни, напевно, зіткнуться з ще однією проблемою – як виконати рішення суду, наприклад, по відношенню до громадянина іншої держави. Втім, це розв'язувана задача.

Ще одне завдання, яке потрібно буде вирішити п'ятьом країнам-учасницям розслідування катастрофи МН17, – поширення рішення суду по всьому світу. Це може бути, наприклад, якась міжнародна конвенція або система двосторонніх договорів.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.