США пошкодують про домовленості з Кремлем

6 коментувати
Путін або законсервує конфлікт, або продовжить криваву громадянську війну в Сирії

Судячи з усього, в Нью-Йорку Володимиру Путіну таки вдалося домовитися з Бараком Обамою по сирійському питанню. Як мінімум, вони узгодили ключові модальності втручання в цей конфлікт. Так, обидві країни вважають, що втручатися в цю ситуацію таки потрібно, і головною метою протидії повинні бути терористи ІДІЛ.

Виходячи з досягнення певного взаєморозуміння, Сполучені Штати навіть змінили своє ставлення до особистості Башара Асада. Як заявив держсекретар США Джон Керрі, США більше не наполягають на негайному усуненні сирійського диктатора. Мовляв, він все ж таки повинен піти, але не відразу – через якийсь період часу, що дозволить забезпечити більш стабільну передачу влади. Також вони зійшлися на тому, що Сирія повинна залишитися єдиною державою.

Іншими словами, вироблено якесь загальне розуміння по даному питанню. Рішення використовувати російські ВПС Сирії Путіну необхідно, щоб закріпити досягнуті політичні домовленості. При цьому санкція російського парламенту не була для нього критично важливою. Все, про що він попросив у Ради Федерації, вже знаходиться безпосередньо в Сирії. Створена необхідна інфраструктура, перекинуті відповідні сили.

Якщо проігнорувати російського президента, наслідки можуть бути непередбачувані

Чому Сполучені Штати пішли на переговори з Путіним щодо Сирії? Вони просто не могли ігнорувати російську присутність там. Російський президент не пасе задніх, не реагує на події, а намагається створювати вигідні йому обставини. Якщо в Сирії є російська база, якщо там з'явилися російські війська та літаки, то будь-які збройні сили в даному регіоні зобов'язані з цим рахуватись.

Особисто мені здається, що американці в черговий раз пошкодують про домовленості з Путіним. Як тільки у нього випаде можливість проводити там військові операції за згоди США (як мінімум, мовчазної), це буде використано не для боротьби з терористами, а для того, щоб підтримати уряд Асада. Таким чином, він або законсервує конфлікт, або продовжить криваву громадянську війну в Сирії.

Йдеться про залучення приблизно 30 військових літаків. Очевидно, що у РФ є в наявності відповідна кількість одиниць техніки і особового складу, яку вони можуть без проблем розгорнути в Сирії. Це не можна назвати дуже потужною армадою, однак подібне угруповання сил суттєво посилить Асада - при чому не тільки в протистоянні з терористами, але і в протистоянні з Туреччиною або Ізраїлем.

Так що російське втручання і допомога Асаду істотно ускладнить ситуацію. Я схильний вірити росіянам в тому, що їх втручання в сирійський конфлікт на даному етапі обмежиться авіацією, широкомасштабного залучення наземних сил покищо очікувати не варто. Наземні сили їм доведеться нарощувати лише для посилення охорони своїх баз і обслуговування техніки.

Така манера поведінки Путіна. Він вимагає до себе уваги і робить однозначні заяви. З цим доводиться рахуватися. Якщо проігнорувати його, наслідки можуть бути значно небезпечніше - не стільки для Сирії, скільки для світової безпеки. Мова йде про пряме американо-російське зіткнення.

Більше точок зору читайте тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.