21 листопада 2018, середа

Ситуація в Армянську. На що варто звернути увагу

3 коментувати

Про хімічне забруднення в північному Криму

Один мій товариш любить повторювати: можливо я видамся вам параноїком, але мені за це платять.

Дійсно, робота експерта, що займається проблематикою безпеки і міжнародних відносин – бути трохи параноїком.

Я про ситуацію з хімічним забрудненням в північному Криму.

Цікаво, що минулого року західні партнери України запросили мене в якості одного з тренерів на стратегічну гру для керівників силових відомств України.

За легендою гри учасники мали представляти Україну, Росію, США, ЄС та Молдову в гіпотетичній ситуації, коли в окупованому Криму відбувається потужний викид отруйних радіоактивних речовин з ядерного реактора. Забруднення сягає значних територій на півдні України, де починається паніка, що місцями переходить у заворушення. Після чого Росія вводить на південь України "миротворчий контингент" для стабілізації ситуації.

Чому б не спробувати поводити себе більш активно?

Якщо хто ще не зрозумів, я зараз говорю про ситуацію в Армянську, де між іншим викиди хімічних речовин на заводі Титан ставалися і раніше, але ніколи не були такими інтенсивними як зараз.

А ще я помітив, що хімічне забруднення сталося в той момент, коли РФ розпочала активну інформаційну кампанію по звинуваченню супротивників Асада в підготовці до інсценування хімічної атаки на території Сирії.

І ось тут нашому уряду згадати б ті тренінги, які для нього організовують мудрі партнерські уряди.

Реагування на ситуацію тимчасовим перекриттям адміністративного кордону на в’їзд в Крим і заспокійливими закликами не панікувати і продовжити моніторинг ситуації, можливо, не зовсім достатньо?

Особливо коли мова йде про території, де ми очікуємо російське вторгнення, і про місця проживання українських громадян у вимушеній окупації.

Чому б не спробувати поводити себе більш активно?

Наприклад, направити гуманітарний конвой в північний Крим? Або під об’єктивами українських телеканалів колоні ДСНС не спробувати увійти в Крим для надання допомоги у ліквідації техногенної катастрофи і надання допомоги постраждалому населенню? Це ж все таки українська земля і українські люди?

Або якщо ми досі боїмось показувати, що наше – це наше, то де заклики до ООН чи там Організації з заборони хімічної зброї негайно провести інспекції в Криму та повідомити Україну про реальний стан справ? Чи британський досвід хороший лише, щоб по телевізору дивитись і підтримувати британські висновки про злодіяння росіян? А самим щось зробити?

Звичайно, більш активними мають бути і превентивні дії по допомозі населенню і на материковій Україні.

В плані реагування української влади перші тижні ситуації з хімзабрудненням в Армянську стали новим "невеликим Азовом" – свідченням повної інертності, непрофесійності, некреативності.

Ні настрою, ні навичок боротися за український інтерес у цієї влади немає. Хочеться парадів.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.