Ситуація в Армянську. На що варто звернути увагу

3 коментувати

Про хімічне забруднення в північному Криму

Один мій товариш любить повторювати: можливо я видамся вам параноїком, але мені за це платять.

Дійсно, робота експерта, що займається проблематикою безпеки і міжнародних відносин – бути трохи параноїком.

Я про ситуацію з хімічним забрудненням в північному Криму.

Цікаво, що минулого року західні партнери України запросили мене в якості одного з тренерів на стратегічну гру для керівників силових відомств України.

За легендою гри учасники мали представляти Україну, Росію, США, ЄС та Молдову в гіпотетичній ситуації, коли в окупованому Криму відбувається потужний викид отруйних радіоактивних речовин з ядерного реактора. Забруднення сягає значних територій на півдні України, де починається паніка, що місцями переходить у заворушення. Після чого Росія вводить на південь України "миротворчий контингент" для стабілізації ситуації.

Чому б не спробувати поводити себе більш активно?

Якщо хто ще не зрозумів, я зараз говорю про ситуацію в Армянську, де між іншим викиди хімічних речовин на заводі Титан ставалися і раніше, але ніколи не були такими інтенсивними як зараз.

А ще я помітив, що хімічне забруднення сталося в той момент, коли РФ розпочала активну інформаційну кампанію по звинуваченню супротивників Асада в підготовці до інсценування хімічної атаки на території Сирії.

І ось тут нашому уряду згадати б ті тренінги, які для нього організовують мудрі партнерські уряди.

Реагування на ситуацію тимчасовим перекриттям адміністративного кордону на в’їзд в Крим і заспокійливими закликами не панікувати і продовжити моніторинг ситуації, можливо, не зовсім достатньо?

Особливо коли мова йде про території, де ми очікуємо російське вторгнення, і про місця проживання українських громадян у вимушеній окупації.

Чому б не спробувати поводити себе більш активно?

Наприклад, направити гуманітарний конвой в північний Крим? Або під об’єктивами українських телеканалів колоні ДСНС не спробувати увійти в Крим для надання допомоги у ліквідації техногенної катастрофи і надання допомоги постраждалому населенню? Це ж все таки українська земля і українські люди?

Або якщо ми досі боїмось показувати, що наше – це наше, то де заклики до ООН чи там Організації з заборони хімічної зброї негайно провести інспекції в Криму та повідомити Україну про реальний стан справ? Чи британський досвід хороший лише, щоб по телевізору дивитись і підтримувати британські висновки про злодіяння росіян? А самим щось зробити?

Звичайно, більш активними мають бути і превентивні дії по допомозі населенню і на материковій Україні.

В плані реагування української влади перші тижні ситуації з хімзабрудненням в Армянську стали новим "невеликим Азовом" – свідченням повної інертності, непрофесійності, некреативності.

Ні настрою, ні навичок боротися за український інтерес у цієї влади немає. Хочеться парадів.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.