Що означає для України зміна посла США

2 коментувати
Що означає для України зміна посла США
Ми нічого не втрачаємо. Замість одного професійного американського дипломата, отримаємо такого ж палкого і позитивно налаштованого до України

Цього року закінчується трирічний термін перебування Джеффрі Пайетта на посаді посла США в Україні, після чого він, за даними ЗМІ, відправиться працювати на аналогічній посаді в Греції.

В Україні прийнято перебільшувати значення послів іноземних держав, до них прикута величезна увага. Можливо, зараз в нашій країні більш значущу роль відіграють посли країн Великої сімки, оскільки G7 офіційно уповноважила їх бути координаторами міжнародної допомоги Україні. Тим не менш, дипломат, хай і високопоставлений, є лише представником уряду своєї країни. Основні рішення в рамках взаємин двох держав приймаються не на рівні послів. Вони можуть лише сприяти реалізації прийнятих рішень (якщо є грамотними фахівцями і позитивно налаштовані по відношенню до країни, в якій працюють) або навпаки, перешкоджати (якщо налаштовані негативно або не мають достатніх професійних навичок). Разом з тим, змінити прийняті урядом рішення посли не можуть.

Сполучені Штати традиційно відрізняються високою підтримкою демократії в Україні, її незалежності та просування на шляху реформ, причому як на рівні Конгресу, так і на рівні виконавчої влади. В системі Державного департаменту США посли належать до тієї категорії людей, з ким обов'язково радяться і прислухаються до їхньої думки при виробленні політики по відношенню до тієї чи іншої держави, зокрема, і до України.

З перших днів свого перебування в Україні Пайетт знайшов ключ до сердець українців

Посол Джеффрі Пайетт, безумовно, - професійна людина, і це не реверанс у його бік, а констатація факту. Фактично з перших днів перебування в Україні він знайшов ключ до сердець українців, як мінімум, до тієї частини населення, яка була найбільш активною за період його каденції. Ніхто раніше не намагався знайти відгук у серцях українців за допомогою вишиванок, виконання українських пісень і т. д. При цьому Пайетт завжди залишався американським дипломатом, чітко слідуючим політиці своєї країни.

Якщо вірити публікаціям у ЗМІ, Пайетта на його посаді може змінити Марі Йованович, колишній посол США у Вірменії та Киргизстані. З Йованович ми знайомі приблизно з 1999 року. Це дуже грамотна, інтелектуальна і до певної міри пристрасна людина. Працюючи в Україні на посаді заступника тодішнього посла США Карлоса Паскуаля, Йованович по-справжньому вболівала за те, що робила. Думаю, ці риси характеру вона зберегла.

Таким чином, ми нічого не втрачаємо. Замість одного професійного американського дипломата, ми отримуємо не менш пристрасного, не менш позитивно налаштованого до України професійного американського дипломата. Вона буде не менш жорстко проводити політику своєї країни, як і всі попередні посли США. І підготовка, і знання Йованович більш ніж достатні для роботи на посаді глави американського посольства в Україні. Багато часу для «розкачки» їй не знадобиться, з першої секунди на новій посаді Йованович буде працювати дуже активно.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.