Санкції чи ядерна зброя. Що вибере Росія

7 коментувати
Санкції чи ядерна зброя. Що вибере Росія
Якщо ядерне роззброєння носитиме масштабний характер, Росія перетвориться з супердержави на слабкий регіональний режим

Ідея скасування американських санкцій проти Росії в обмін на скорочення ядерного арсеналу, висловлена Дональдом Трампом, виглядає малоймовірною і, в той же час, викликає побоювання. Перш за все, турбує пов'язування санкцій зі скороченням ядерної зброї. Судячи з усього, за цим ховається бажання щось зробити для Росії, досягти якоїсь домовленості, домогтися обіцяної нормалізації відносин з Москвою.

Скорочення ядерних озброєнь - не нова ідея для США. Барак Обама виступав за повне згортання всіх американських програм, пов'язаних з ядерною зброєю. Очевидно, в розробці інших систем озброєння США дійшли до такого рівня, який дозволяє їм замінити ядерний арсенал на те озброєння, яке може реально використовуватися на полі бою. Ядерна зброя, як відомо, носить характер, швидше, стримуючий - в реальних бойових діях її не використовують.

Америка, напевно, хоче замінити ядерну зброю новими системами. (Втім, Трамп виступив за збереження або навіть розширення ядерних програм).

Ядерна зброя є єдиною причиною, завдяки якій Росія може вважатися супердержавою

Що стосується Росії, то ядерна зброя є єдиною причиною, завдяки якій вона може вважатися супердержавою. З усіх інших точок зору, навіть з точки зору звичайних озброєнь, Росія ніяк не дотягує до супердержави. Сирійська кампанія, звичайно, була успішною для Російської Федерації, але ж їй протистояли сили набагато слабше озброєні, укомплектовані тощо. Тільки завдяки цьому їй вдалося досягти якихось перемог на полі бою в Сирії. Навіть події в Україні свідчать про те, що, з точки зору звичайних озброєнь, Росія не є непереможною. З усіх інших точок зору, Росія є карликом - в економіці, соціальній, культурній, гуманітарній політиці.

Якщо ядерне роззброєння носитиме масштабний характер, Росія перетвориться з супердержави на досить слабкий регіональний режим, з яким нікому не потрібно буде рахуватися.

Перші реакції в РФ на заяву Трампа були досить стримані. Але якщо американський президент наполягатиме, Росія, напевно, спробує зробити якісь символічні кроки у сфері ядерного роззброєння. Щоб формально реалізувати цю ідею, але на ділі зберегти основу ядерного потенціалу.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.