Про розмову Тіллерсона та Порошенка

1 коментувати
Давно не коментував українську дипломатію

Аж ось підвернулась хороша нагода – телефонна бесіда президента Порошенка з держсекретарем Тіллерсоном. Тези телефонної розмови, згідно з повідомленням президентської адміністрації, були такі:

- бойовики (Цікаво, що за бойовики? Чому президент соромиться сказати – росіяни, невже хоче, щоб США допомагали нам проти "бойовиків", а не РФ?) погані і підірвали патруль місії ОБСЄ;
- через це потрібна миротворча місія ООН;
- на Донбасі загострення і потрібно виконувати Мінські домовленості, передусім Росії, і чомусь передусім безпекові компоненти (це звучить у викладі АПУ дивно, бо політичних зобов’язань для РФ Мінські домовленості не накладають – так їх сформулював і підписав власне сам Порошенко);
- потрібно продовжувати санкції проти РФ;
- давайте поговоримо про мою зустріч з Трампом (мовою дипломатії це звучить "обговорено ... графік двосторонніх контактів, у тому числі на найвищому рівні ").

Скажу чесно, це повідомлення на сайті президентської адміністрації викликає розпач. Король – голий, і вперто не хоче цього помічати.

Бойовики – погані. Пуста теза. Тіллерсон напевно готовий був би повірити у те, що і РФ погана. Але президент України цього не сказав. Ну, а зрештою, погані – і що?

Бойовики – погані. Пуста теза. Тіллерсон напевно готовий був би повірити у те, що і РФ погана. Але президент України цього не сказав

Потрібна місія ООН. Цей "козир" українська дипломатія традиційно витягує з засмальцьованого рукава тоді, коли нічого сказати. Це лише слова. Чому? Тому що окрім періодичного (раз на півроку) згадування цієї тези Україна нічого не робить для її практичного просування. Це знають усі наші партнери, а тому просто не звертають на це увагу. Таке собі українське словоблуддя. Ви спробуйте знайти за три роки експлуатації цієї теми чітке пояснення Банкової чи Михайлівської – яку ми хочемо місію, з яким мандатом, якої чисельності (натомість чешуть язиками чи то про місію ЄС, чи то про миротворчу місію ООН, чи то про озброєну місію ОБСЄ)? Та й взагалі – це лише мені видається абсурдним говорити про миротворчу місію ООН в антитерористичній операції? Це щоб помирити нас з терористами? Але знову ж таки, Бог з ним, Порошенко давно "загублений у перекладі". Але пошукайте, наприклад, згадку про цю тему в повідомленнях про візит Клімкіна у Вашингтон в березні цього року. А так же не може бути, що Україна серйозно ставиться до чогось, а під час першої зустрічі високого українського посадовця з високопоставленим представником адміністрації Трампа про це не говориться. Навіть якщо Тіллерсон цього не знав, який-небудь аташе держдепу з українсько-білорусько-молдовського відділу йому скоро покаже цю "історію хвороби". І Тіллерсон переконається, що не все, що говорить президент України, потрібно сприймати за чисту монету.

Необхідно підтримувати санкції проти РФ. До цієї тези не підкопаєшся. Все правильно. Потрібно. Порошенко пояснив США, що вони повинні зробити. Але, боюсь, що в США більше чекають пояснень, що буде робити Україна?

А Україна, судячи з повідомлення про телефонну бесіду, буде лобом пробивати зустріч Порошенка з Трампом. А навіщо? Аплодисменти Порошенка за жертви українців були зняті в Конгресі в вересні 2014 року. І вже тоді він розповідав, що "бойовики погані", що Мінські домовленості безальтернативні, що Україна зі США не просто стратегічні партнери, а наша держава мала би стати основним партнером США поза НАТО. То чому ж через три роки він знову пішов на пониження ставок і повернувся з "основного партнера" до стратегічного партнерства?

А тому що для Порошенка і української дипломатії (чи точніше української дипломатії у виконанні Порошенка) все лише слова. Ніяких реальних справ за словами не йде.

Король голий. І в сліпому трасті.

P.S. Люди поінформовані пояснили, що Тіллерсон дзвонив Порошенку розказати про свої переговори в Москві. І вбивство американського спостерігача (відповідна тема в розмові) – швидше збіг обставин. Але біда в тому, що усі пункти залишаються і навіть можна виділити жирним шрифтом.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.