Послання терористів

7 коментувати
Загалом, сувора правда життя полягає в тому, що Стамбул призвичаєний до терористичних нападів, атак і вибухів

Офіцеру безпеки генконсульства довелось провести мені окрему лекцію на тему, оскільки перший же вибух після початку моєї роботи в Стамбулі стався в перші ж дні після прибуття до Туреччини. У моєму сприйнятті ситуація значно погіршувалась тим, що за пару днів до Стамбулу мав прибути з візитом президент України.

Завдяки згаданій лекції я дізнався, що вибухи терористичного характеру стаються в Стамбулі 1-3 рази на місяць. Їх інтенсивність напряму пов’язана з подіями на сході Туреччини, що курдські терористи щоразу, коли на сході країни гине їх боєць, практично на наступний же день проводять в Стамбулі акції відплати (що, до речі, є промовистим свідченням масштабів і спроможності курдської спільноти в Стамбулі). Разом з тим, об’єктами нападів традиційно стають жандарми, поліція та збройні сили. І це без винятків.

Отже, рекомендація фахівця, яку я взяв на озброєння і зробив частиною брифінгів з питань безпеки для співробітників консульства, - уникайте перебування поруч з відповідними об’єктами - і це великою мірою допоможе уникнути небезпеки. Звичайно, якщо мова йде про типову ситуацію, а не добре підготовлені масштабні напади, як наприклад в листопаді 2003 року (серія великих вибухів з 15 по 20 листопада біля єврейського центру, британського консульства та банку HSBC в результаті яких загинули 57 і були поранені понад 700 людей).

Впродовж мого перебування в Стамбулі (2010-2013 р.р.) правило працювало. Виняток - терорист смертник підірвав себе на центральній площі Таксим, але і цей теракт був передовсім спрямований проти місцевого відділку поліції, а не туристів чи простих громадян).

За період мого перебування в Стамбулі не було жодного випадку терористичних актів в районі площі Султанахмет. Ця площа чи район, що об’єднує музей Собору Святої Софії та Блакитну мечеть, є напевно найбільш бажаним для туристів місцем Стамбулу. Власне, це і є туристичний центр і серце міста, які щороку відвідують десятки мільйонів туристів з усього світу.

Говорячи про туризм варто відзначити, що Стамбул залишався єдиним містом чи регіоном Туреччини, відвідуваність якого внаслідок сирійської кризи та терористичної активності ІДІЛ не знизилась (загалом по Туреччині втрати надходження від туризму становили в позаминулому році 12-15 відсотків).

Думаю, це і є месидж терористів - в Туреччині більше немає безпечних місць.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.