Нуланд, росіяни та Мінські угоди

4 коментувати
Сполучені Штати домагаються виконання мінських домовленостей, і Нуланд активно працює над цим

Помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд в черговий раз відвідала Київ для проведення переговорів за Мінськими угодами. Після цього дипломат відправиться в Москву.

Сполучені Штати домагаються виконання мінських домовленостей, і Нуланд активно працює над цим. Америка переконана, що, незважаючи на всі недоліки угод по Донбасу, в них міститься два головних компонента: згода Росії на їх виконання, а також повернення окремих районів Донецької та Луганської областей до складу України.

На сьогодні головною перешкодою для виконання Мінських угод є постійні перестрілки і відсутність реалізації політичної частини. Нуланд, по суті, займається човниковою дипломатією, курсуючи між Москвою, Києвом і європейськими столицями, намагаючись домогтися реалізації, насамперед, тих умов Мінська, в яких зацікавлена Україна: припинення вогню, відведення військ, обмін військовополоненими і т. д. В останньому пункті ми бачимо певний прогрес (звільнення Савченко, Афанасьєва, Солошенка). З іншого боку, дипломат намагається мотивувати Київ прийняти закони, передбачені Мінськими угодами.

Росіянам, мабуть, лестить участь США в переговорному процесі

Америка формально ніколи не була учасником мінського процесу і нормандського формату переговорів. Тим не менш, грала в цьому активну роль. Протягом останнього півріччя американська човникова дипломатія помітно активізувалася. Думаю, останні обміни полоненими були можливі завдяки посередницьким зусиллям Вашингтона. Крім того, під час зустрічі заступник голови Адміністрації президента Костянтина Єлісєєва та помічника президента РФ Владислава Суркова почали обговорюватися проекти відведення військ. На мій погляд, це досягається за рахунок посередництва американської сторони. Саме там наполягають на необхідності реалізовувати пункти мінських домовленостей, що стосуються безпеки.

Результати втручання США помітно, однак, на мій погляд, все це безперспективно. Механізм повернення територій через вибори здається абсурдним. Більш того, у нього будуть дуже погані наслідки.

Росіянам, мабуть, лестить участь США в переговорному процесі. Це була їх мета – змусити американців говорити з ними на рівних. Наявність таких консультацій – вже результат для росіян. Кремль розуміє, що для зняття санкцій доведеться піти на якісь поступки. Утримувати частину України під своїм контролем, продовжувати відправляти туди бойовиків і позбутися при цьому від санкцій важко. Американці, зі свого боку, намагаються грати на цьому. Щось їм вдається, проте, чим далі, тим менше буде позитивних результатів їх зусиль. На США тисне час – президентські вибори не за горами.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.