Нормандське перетягування каната

0 коментувати
Європейці шоковані Росією, вона повністю розтратила довіру. Але відмовлятися від діалогу ніхто не збирається

Ситуація навколо проведення зустрічі нормандської четвірки досі не прояснилася. Спочатку обговорювалася можливість зустрітися у Франції, під час візиту Володимира Путіна до Парижа. Але незабаром стало відомо, що російський лідер туди не поїде. Після цього канцлер Німеччини Ангела Меркель нібито запросила трьох лідерів нормандського формату на вечерю в Берліні, але сьогодні стало відомо, що конкретних домовленостей з цього приводу немає – лідери обговорюють лише відповідну можливість.

Очевидно, їм просто немає про що говорити, немає жодних зрушень. Ніхто не хоче проводити чергову порожню зустріч, оскільки під її підсумком потрібно ставити свої імена. Українці використовують ситуацію, щоб показувати безперспективність мінського процесу, ставлять свої умови і заявляють, що хочуть результативної зустрічі. Йде перетягування канату, кожна сторона намагається виторгувати більш вигідні для себе умови і т. д.

При цьому всі завили, що нормандський формат продовжить працювати і далі. Після саміту G20 в Пекіні росіяни говорили, що не бачать сенсу в проведенні зустрічі в нормандському форматі, але незабаром змінили свою точку зору – після того, як інші сторони підтвердили прихильність цього формату.

Зустріч, очевидно, треба проводити, і рано чи пізно вона пройде. Мінський процес зайшов у глухий кут, потрібно шукати вихід з ситуації. Тим не менш, ця зустріч повинна мати якісь значущі результати, а це ускладнюється тим фактом, що Росії вже ніхто не вірить, а росіяни намагаються робити вигляд, що вони нікому не вірять.

З росіянами розмовляють, консультуються, а вони, тим часом, пакостять

Європейці шоковані Росією, причому ще з 2014 року. Росія повністю розтратила довіру. Тим не менш, Європа не вважає можливим йти на конфронтацію з Москвою. Її бояться, уявляють, чим це може обернутися, і тому намагаються підтримувати діалог. Може вони і не вірять у те, що можна домовитися з Росією, але продовжують нескінченні розмови, умовляння – іншого виходу з ситуації Європа не бачать.

А Росії тільки це і потрібно – щоб з нею усі домовлялися. Вона хоче повернутися за стіл переговорів, хоче привчити світове співтовариство до того, що без неї нічого не вирішується. З росіянами розмовляють, консультуються, а вони, тим часом, пакостять – десь менше, десь більше.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.