Навіщо потрібен "список Савченко"

5 коментувати
Хіба можуть українські дипломати зробити щось більше, аніж змусити Барака Обаму поговорити з Путіним?

«Список Савченко» - правильна і своєчасна ініціатива української дипломатії. Напередодні оголошення вироку Надії, а також відразу після його оголошення потрібно максимально посилювати тиск на Росію.

Це один з небагатьох прикладів, коли українська дипломатія, на мій погляд, працює дуже ефективно. Хіба можуть українські дипломати зробити щось більше, окрім як змусити Барака Обаму поговорити з Путіним на цю тему?

В умовах, коли Росія з усіх сил бореться за скорочення санкцій, «список Савченко», за фактом, дає можливість запровадити додаткові обмеження, причому персональні. Дуже важливо продовжувати працювати в тому ж дусі і з психологічної, і з політичної точки зору.

Думаю, якщо росіяни будуть зволікати з вирішенням долі Надії, запровадження нових санкцій щодо її справи цілком ймовірне. Цей список перетвориться в конкретні рішення в дуже багатьох країнах. Світ реагує на дії Росії якимись хвилями: перша була після анексії Криму, друга – після збитого малазійського Боїнга, потім було Дебальцеве. Справа Савченко може стати черговим сплеском дій світового співтовариства проти Російської Федерації.

«Список Савченко» дає змогу запровадити додаткові санкції проти Росії

Крім того, тиск у справі Савченко якщо не безпосередньо, то опосередковано посприяє звільненню й інших українських в'язнів і військовополонених.

Президент Європарламенту Мартін Шульц, якому президент Петро Порошенко передав список, заявив, що навряд чи всі перелічені в ньому особи будуть оголошені персонами нон-грата, зокрема, і перший номер – Володимир Путін. Це нормально. Потрібно залишити когось, з ким можна продовжувати переговори, до кого можна апелювати з вимогами чи проханнями допомогти у вирішенні тих чи інших питань. Якщо запровадити санкції проти людини, можливість співпраці з нею закривається.

В даному випадку всі діють правильно. Українська сторона правильно робить, що включає в список Путіна, а європейська – робить правильно, що залишає простір для діалогу з російським президентом, від якого – і всі це розуміють – залежить доля Савченко.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.