Найбільша проблема з новим президентом США

4 коментувати
Найбільша проблема з новим президентом США
Ми не знаємо його світогляд, спосіб прийняття рішень в сфері безпеки і зовнішньої політики, людей, які формуватимуть його порядок денний

Президентом США став бізнесмен, який не має досвіду і політичної репутації, реноме, знань, навичок і т. д.

Власне, найбільша проблема з Трампом не в тому, що він "якийсь не такий" (щодо політичних підходів), а в тому, що ніхто не знає взагалі, який він. Ми не знаємо його світогляд (припускаємо, що такого просто немає), спосіб прийняття рішень в сфері безпеки і зовнішньої політики, людей, які формуватимуть його порядок денний і займатимуться реалізацією його зовнішньої політики.

Він, Дональд Трамп, поверне Америці велич. Так це звучало під час виборчої кампанії. Але "повернути Америці велич" - це така сама пустопорожня фраза, як і "обрання Трампа - це катастрофа". Як поверне велич? В чому катастрофа? В його ставленні до РФ? Але яке у нього ставлення до РФ?

"Я поважаю Путіна, як сильного політика і лідера, який примусив слухати себе", - це емоції, а не політика. Це ніяк не зменшує тертя в питаннях стратегічних ядерних озброєнь і не знімає непорозумінь в Сирії. Це навіть не означає скасування санкцій проти РФ, тим більше, що частково вони запроваджені Конгресом, а не президентом США.

Зрозуміло одне - бажання і ресурси США допомагати на міжнародній арені іншим зменшуються. Фокус уваги переноситься на Китай, Тихоокеанський регіон і Близький Схід (який в американській практиці включає в себе все аж по Афганістан).

"Повернути Америці велич" - це така сама пустопорожня фраза, як і "обрання Трампа - це катастрофа"

Політичні, фінансові, безпекові ресурси США потрібні для виживання України. А ось боротьба за доступ до них ставатиме більш конкурентною. Чим ми переконаємо президента і новий істеблішмент США, що допомагати потрібно саме нам - ось де проблема і справжнє питання.

Але правда і те, що це питання в не менш гострій формі виникло б навіть за умови, що президентом США вперше була б обрана жінка.

Ну, і наостанок. Є у нас такий собі комплекс, що народ у нас тупуватий, що обираємо кого доведеться, включно з двічі судимими аферистами без ідеології та інших брехунів. Тепер знаємо, що принаймні нічим в цьому плані не гірші за інших.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.