Моя відповідь всім любителям повторювати "Нас зливають"

4 коментувати
Так, ситуація з дипломатичними іграми Кремля навколо Сирії непроста і Путін користується моментом, але ще ніхто не говорив про відміну санкцій проти РФ

Вже багато разів повторював, що не люблю і не сприймаю розмови про зовнішню політику в стилі "нас зливають!".

Так, ситуація з дипломатичними іграми Кремля навколо Сирії непроста. Непроста ситуація і для Франсуа Олланда, від якого очікують рішучих дій, а права опозиція в країні, тим часом, піднімає хвилю ненависті, розігрує російську карту. Окрім цього, намагаючись діяти в Сирії, знайти та покарати винуватців, а можливо просто помститися для заспокоєння громадської думки всередині Франції, Олланд просто не може ігнорувати той факт, що Росія вже в Сирії, вже воює, стріляє та бомбардує там. Не можуть проігнорувати це ні США, ні Туреччина. Та, зрештою, жодна розумна людина не може ігнорувати фактів життя.

Так, Путін цілеспрямовано "коригував" факти життя, щоб його присутність і роль в Сирії стали реальністю.

Але є і інший факт життя. Ведучи переговори з Росією про Сирію, ні США, ні жодна інша держава в світі поки що не говорить про необхідність скасування санкцій проти РФ через війну на Донбасі та анексію Криму.

Все, що ми можемо зробити, щоб не розчарувати своїх партнерів і друзів - це міцно тримати оборону на сході

Прагматика така: якщо Росія хоче "інвестувати" в Сирію свою військову силу, попри те, що її економіка "загинається", чому б не дозволити їй це зробити? Чому б не пограти з нею у конструктив, тим більше, що це нікого ні до чого не зобов’язує?

Це, звичайно, не означає, що українській дипломатії можна спочивати на лаврах. В інформаційній та дипломатичній війні у Росії значно більше і ресурсів, і досвіду, і досягнень. Треба бути пильними.

У цьому контексті можу сміливо похвалити Петра Порошенка і українську владу за реагування на події в Франції. Все, що ми могли зробити - це виявити солідарність, засвідчити на чиєму ми боці, показати український контекст цих подій та наш інтерес. Все зроблено вчасно і в повній мірі. Після теракту з малайзійським Боїнгом це, напевне, друга ситуація, коли наша влада заслуговує на схвальну оцінку своїх дій.

Але, знову ж таки, це не привід для переможних реляцій і дипломатичних парадів. Українське питання втрачає свою актуальність, тема розчиняється у потоці свіжих новин. І все, що ми можемо зробити, щоб не розчарувати своїх партнерів і друзів - це міцно тримати оборону на сході, вимагати повернення кримського питання до порядку денного міжнародних переговорів, а найголовніше - покарати винних у смертях на Майдані, заарештувати і повернути в Україну розкрадені клікою регіоналів кошти; не ілюзорно, а ефективно боротися з корупцією, проводити не вдавані, а реальні дієві реформи. Ось тут у нас якраз і починаються проблеми.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.