Краще війна з Росією, ніж громадянська

6 коментувати
Влада не знає відповіді на ключове питання: чи можемо ми втримати Донбас, якщо повернемо його

Питають журналісти, як я уявляю вибори в Донбасі? Та в тім-то і річ, що не уявляю. Без системи влади, правоохоронних органів, ЗМІ, і так далі.

Але найгірше, що насправді виборів там не уявляє і влада. Закон, який би врегулював вибори без влади і контролю над територією, просто неможливий. Функцію подання кандидатів на посади членів дільничих комісій ОБСЄ надамо? Списки виборців надаватиме ОБСЄ, чи місцева влада, яку ДНР/ЛНР в минулому році собі обрала? Громадський порядок і виборчу документацію перший чи другий армійський корпус ДНР/ЛНР забезпечуватиме?

От з амністією теж українська влада не уявляє. Подивіться яка цікава логіка - зміни в Конституцію треба вносити, бо цього вимагають Мінські домовленості. Але амністія стосуватиметься лише тих, хто не вчинив тяжкі злочини. А що ж робити з тим, що Мінські домовленості, які настільки обов’язкові, свідчать зовсім про протилежне - амністія і помилування повинні стосуватися усіх учасників подій "в окремих районах Донецької та Луганської областей?

До речі, я би на місці українських адвокатів тих українських військовослужбовців та добровольців, які були за цей час за щось там покарані чи засуджені дуже би активізувався - якщо амністія і помилування стосується "учасників подій", то чому лише з одного боку?

Але і це не найбільша проблема. Схоже, що фантазії нашого президента і влади не вистачає, щоб зазирнути далі за гала-фуршет з приводу виконання Мінських домовленостей і "реінтеграцію Донбасу".

Краще війна з Росією, ніж громадянська війна в стилі усі проти всіх

Цікавий зразок логіки запропонував Порошенко - без повернення Донбасу не повернемо Крим. А хто сказав, що з поверненням Донбасу ми повернемо Крим? А звідкіля він взяв, що, повернувши Донбас, ми його втримаємо або хоча б забезпечимо?

От у нас же цілком пристойний чоловік призначений головою Луганської ОДА. Запитав би у нього хтось, а йому уже поставили завдання формування районних адміністрацій у тих злощасних "окремих районах" Донбасу? Адже після реалізації Мінських домовленостей там в ради будуть обрані терористи, але ж адміністрації будуть формувати президент і українська влада. Звідки візьмуться ці люди? Хто їх охоронятиме? Народна міліція, яка буде створена відповідно до Мінських домовленостей?

А за які гроші функціонуватиме українська влада в Донбасі? У нас в бюджет на наступний рік закладене фінансування функціонування української влади на реінтегрованих територіях? А соціальні виплати? А фінансування шкіл, дитячих садочків?
А хто буде в тих школах викладати? Тьоті і дяді, які зараз дітей на лінійки водять під якимось смугастеньким прапором? І просто портрети Захарченка та Плотницького на Порошенка змінимо? А де взяти вчителів, які би не засмічували голови українським школярам сепаратистським і русофільським сміттям? Може, привезти з іншої території України? А за які гроші, і хто їм забезпечить умови життя та безпеку?

А ось інформаційну війну у "визволеному" Донбасі ми як і з ким виграватимемо? От зараз там сидять погані ЗМІ і погані журналісти? А хороші прийдуть звідки? Ну, і знову ж-таки, за які гроші та хто їх там охоронятиме?

Головне, що ці питання, хоч червоними літерами на біл-бордах навпроти Кабміну, АПУ, СБУ, МВС і Генштабу напиши і повісь - все рівно не прочитають, і нічого з цим не зроблять.

А тепер уявімо собі повернення Донбасу без відповідей на усі ці питання? Мені страшно. Краще війна з Росією, ніж громадянська війна в стилі усі проти всіх.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.