Євросоюз розчарував українців

4 коментувати
Потрібно вчитися бути національно-егоїстичними і впертими з будь-яким міжнародним партнером

Потрібно вчитися бути національно-егоїстичними і впертими з будь-яким міжнародним партнером

Неспроможність європейської політики виконувати зобов’язання перед Україною знімає з нас обов’язок виконувати невигідні для нас зобов’язання перед ЄС

Дуже і дуже розчаровуюче рішення Європарламенту вкотре перенести розгляд рішення про безвіз для України (з лютого на квітень).

Ця ситуація не залишає сумніву, що у випадку з Україною мова йде не про бюрократичні процедури в рамках європейських інституцій, а відсутність політичної волі прийняти остаточне рішення.

Здається, цього разу мова йде про бажання "завершити процедуру" після президентських виборів у Франції. Але враховуючи той факт, що в плані зміни підходів до відносин з РФ підсумки президентських виборів у Франції виглядають вирішеними, то пізніше виникне питання: а як Росія зреагує на запровадження безвізу для України, і чи не варто "українське безвізове питання" вирішити одночасно з російським? Або інше питання. І процедура розтягнеться до безкінечності.

Журналісти запитують: а що ж буде з громадською думкою в Україні щодо європейської інтеграції?

Мені чомусь здається, що після викиду справедливої злості, зневаги і роздратування на адресу Європи українське колективне свідоме і несвідоме швидко повернеться до розуміння, що "Європа" - це не лише географія чи там європейська бюрократія і набір країн. Європейська інтеграція для України - це запровадження у всіх сферах суспільного життя принципів і норм, які, якими розчаровуючими для нас сьогодні не були б європейські політики та бюрократи, все ж таки на кілька порядків вищі кращі передові за більшість аналогічних українських принципів та норм.

"Європа" - це не лише географія чи там європейська бюрократія і набір країн

А про вступ до ЄС нині точно не йдеться, тому і соціологія на підтримку цього сьогодні особливого значення не має.

Європейська інтеграція як напрям розвитку залишиться, з моєї точки зору, безальтернативним. А ось форми цієї інтеграції (не кажучи про темпи) можуть бути дуже різними.

Зрештою, неспроможність європейської політики виконувати зобов’язання перед Україною знімає з нас обов’язок виконувати невигідні для нас зобов’язання перед ЄС. Потрібно вчитися бути національно-егоїстичними і впертими з будь-яким міжнародним партнером, а не лише ворогом - Росією.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Больше мнений здесь


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.