Європа без віз в режимі Шокіна

12 коментувати
Фактично Генпрокуратура визнала, що вважає неможливим виконання частини зобов'язань, які взяла на себе Україна

Скандал з генпрокурором Віктором Шокіним щодо виконання пунктів плану дій з візової лібералізації з Євросоюзом триває. Сьогодні Генпрокуратура підтвердила, що не має наміру змінювати чотирьох своїх представників до конкурсної комісії щодо обрання антикорупційного прокурора, на чому наполягав український МЗС.

Іншими словами, права рука не знає, що робить ліва. Або ж розігрується спектакль, щоб знайти винного в тому, що безвізовий режим так і не вводиться. Яка б не була справжня причина виникнення подібної ситуації, це не робить Україну краще в очах Європейського Союзу і не наближає момент скасування віз.

Від цього скандалу не просто залишиться неприємний осад. Тепер в принципі неможливо спрогнозувати дату введення безвізового режиму. Більше того - спрогнозувати, чи буде запроваджено безвізовий режим. Фактично Генпрокуратура визнала, що вважає неможливим виконання частини зобов'язань, які взяла на себе Україна.

Тепер складно спрогнозувати дату введення безвізового режиму

З чим пов'язане небажання генерального прокурора виконати раніше обіцяні умови, сказати складно. Це або гординя, або особиста зацікавленість залишити саме тих кандидатів, які вже внесені в комісію з обрання антикорупційного прокурора. Хоча насправді його мотиви і аргументація не так вже й важливі. Головне, що подібна поведінка зриває суспільно важливу ініціативу, анонсовану президентом та іншими владними чинами.

Оскільки генпрокурор – людина, що залежить від президента, Порошенко має вплинути на ситуацію. Президент особисто пообіцяв людям безвізовий режим до кінця року, тому у нього тільки два виходи: або вплинути на Шокіна, або визнати, що його обіцянки не будуть виконані.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.