Як втратити американські гроші

0 коментувати
Припинення американської допомоги, звичайно, не означатиме, що інші нічого не даватимуть. Але тенденція буде очевидна

В дитинстві, коли хтось наривався, була у нас на Оболоні в дворі така примовка - "ты думаешь если кавказец вспыльчивый, его дразнить надо?"

Ну, і при чому тут закон про е-декларування і усі скандали з працюючим-непрацюючим чимось в НАЗК?

Агентство міжнародного розвитку США заявило, що призупиняє співробітництво з НАЗК. Звичайно, як люди цивілізовані, американці не підуть прес-конференції влаштовувати про те, як їх дістали тупуваті і крадькуваті українці. Вони прямо не скажуть, в чому причина. Як правило, про це тихенько шепчуть тим у владі, хто на їхню думку має бути достатньо зрілим, щоб зрозуміти і виправити ситуацію.

Так само ясно, що гроші на міжнародну допомогу скорочуватимуться. Пропозицію Трампа до бюджету на наступний рік про 52 мільярди росту витрат на оборону якось покривати потрібно. А у федеральному бюджеті всього тих напрямків фінансування 5-6 (медицина, оборона, федеральний уряд і міжнародна допомога). Ясно, що міжнародна допомога буде першою жертвою.

Можна і послати усіх цих "західників", які розплодили тут антикорупцію і лізуть зі своїми порадами і грошима 

Буде – не значить, що грошей немає вже зараз. Це значить, що за них потрібне буде змагатися в серйозній конкуренції з країнами, з якими у США значно тісніші і системніші відносини. І навряд чи, борючись за ці кошти, можна буде пропетляти з темниками про "а то Путін нападе".

А гроші ці потрібні. Якщо добре подумати усе, що наша недолуга влада може продемонструвати як "жити по-новому", за великим рахунком, зроблене за гроші з програм міжнародної допомоги. Інших немає. Ну, поки красти і вугіллям з ОРДЛО торгувати не відучилися.

І якщо, приймаючи закони і розвалюючи навіть те невелике позитивне, що створено за 3 роки, українська влада думає – "а, у них все рівно грошей немає, а з цієї допомоги тільки крикуни з громадського сектора і живуть," – то вона дуже серйозно помиляється.

За НАЗК можуть піти і інші відомства. І припинення американської допомоги, звичайно, не означатиме, що інші нічого не даватимуть. Але тенденція буде очевидна, тим більше, якщо давати привід іноземним урядам заявляти, що ми скорочуємось з допомогою не тому, що грошей немає, а тому, що ви не вмієте ними розпоряджатися.

Якщо до нашої влади не дійде, то будуть і інші важелі – кредити. І там теж не пропетляєш на брехні, що, мовляв, це через блокадників. Та зрештою, яка різниця як це пояснювати, якщо виявиться, що грошей немає, а апетити красти і бажання переобиратися є.

Звичайно, можна і послати усіх цих "західників", які розплодили тут антикорупцію і лізуть зі своїми порадами і грошима. Можна. Янукович так уже робив.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.