Як Україні реагувати на звинувачення Польщі

5 коментувати
Вестися на провокації і загострювати штучно створену напругу резону немає

Не переконаний, що заява Верховної Ради України у відповідь на Постанову польського Сенату про "геноцид" поляків "на територіях Другої республіки" - це хороша ідея.
Якщо примітизувати, то заява українського парламенту може бути або "сам дурень", або "давайте жити мирно".

"Сам дурень" - не варіант. Польща - країна дружня, вестися на провокації і загострювати штучно створену напругу резону немає.

"Давайте жити мирно" - це вже не працює. Ми жили мирно (усі взаємні прощення і примирення, які ми пережили на усіх рівнях), і раптом в польському парламенті з'явилися сили, які просто наплювали на прогрес останніх десятиліть. Звичайно, у них немає ніяких намірів вести примирливий спокійний діалог з Україною, українським парламентом чи українським народом. Вони вже стали на шлях звинувачень, а сходити з нього - за це і спонсори грошей не дадуть, і перед виборцями обличчя втратиш.

Більш-менш прийнятним способом реагування українського парламенту могла б бути організація серйозної наукової конференції щодо історичних проблем українсько-польських відносин.

Зважений і спокійний аналіз істориків міг би за результатами конференції лягти в основу звернення до парламентів обох країни. І на основі думки та порад науковців можна було б пробувати шукати подальші кроки примирення чи розв'язання конфліктної ситуації, створеної Сенатом Польщі.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.