Істерія Росії та "українська ДРГ" в Криму

12 коментувати
Крим – це українська територія. Україна має законне право повернути півострів силою

Крим відділений від материкової України 500-метровим перешийком, який перерито мінними полями і огороджено колючим дротом. В районі Чонгара та інших наземних переходів сконцентровано величезну кількість російських військ та інших силових органів. Якщо через всі ці перешкоди проходить українська диверсійно-розвідувальна група і проносить при цьому величезну кількість озброєнь (як стверджує ФСБ, 20 саморобних вибухових пристроїв, боєприпаси і спеціальні засоби ініціювання, штатні протипіхотні та магнітні міни, а також гранати і спецзброїю), то можна тільки уявити, що ця ДРГ могла б зробити в Москві, де немає мінних полів і всього іншого.

Загалом, прогавила ФСБ українську ДРГ. Тепер зрозуміло, чому росіяни провели зустріч Ердогана і Путіна в Санкт-Петербурзі, а не в Москві: мабуть, у столиці вони просто не могли забезпечити належний рівень безпеки.

Якщо говорити серйозно, то я не сумніваюся, що своєю заявою про підготовку української розвідкою терактів в окупованому Криму ФСБ прикриває якийсь прокол. Робиться це все по-російськи незграбно. Інтереси самого півострова ніхто не враховує, після подібних заяв спроби організувати там курортний сезон зводяться нанівець. Силовим відомствам Росії, мабуть, глибоко начхати на інтереси кримчан і соціально-економічний розвиток Криму. Вони виконують своє завдання: тримати півострів під контролем і в покорі, попутно провокуючи Україну і створюючи для неї проблеми.

Нехай краще бояться, ніж співчувають

Разом з тим, Україна має законне право повернути півострів силою. Згідно з міжнародним правом, Крим – українська територія, яку збарали незаконним шляхом. В контексті права на самозахист Україна може застосовувати силу для повернення цієї території. Судячи з усього, Російська Федерація це добре розуміє і багато в чому побоюється. Особливо, враховуючи той факт, що на території Криму наростають антиросійські настрої, викликані нездатністю Москви забезпечити соціально-економічний розвиток цієї території на тому рівні, на якому це робила Україна.

Очевидно, росіяни зіставляють всі ці тенденції і вигадують ситуації, які дозволили б привернути увагу до України та перекласти на неї провину.

Що робити самій Україні? Передусім, не потрібно бути настільки істеричними, наскільки такою є Росія. Якщо Москва робить дурну, істеричну заяву, це не означає, що всім українським відомствам (і СБУ, і РНБО, і Міноборони) потрібно в один голос кричати: це не ми! Потрібно зберігати гідність: нехай краще бояться, ніж співчувають.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.