Джамала і український вибір

2 коментувати
Джамала стала першою. І вже неможливо і не потрібно розділяти, що в цій події стало особистою перемогою Джамали, а що - перемогою України

Відбірковий етап цьогорічного Євробачення в Україні ще добре на пам’яті.
Багато громадських активістів, діячів, політиків закликали підтримати Джамалу. Це було робити легко, бо в Джамалі і в 1944 несподівано просто і сильно поєднались мистецтво і політика. Мистецтво було представлено високою професійністю виконавиці та її твору, людяністю, трагізмом, глибиною особистих переживань, а політика - силою смислового заряду, актуальністю теми, її масштабністю.

Власне, мені так здається, постмайданне товариство, не домовляючись, організувало інформаційну кампанію і мало чи не силою уповноважило Джамалу і 1944 бути Україною на Євробаченні. 

Чому саме постмайданне товариство? Тому що інша частина України дала під час голосування Росії найвищий бал. Напевно, ці люди в своїй більшості, не підтримали би вибір Джамали представляти Україну (причини які завгодно: від "Європа це не зрозуміє", до банального нерозуміння чогось іншого за умовного Потапа чи Кіркорова). І ця більшість зовсім не безлика. Давайте пригадаємо позицію одного з членів журі відбіркового туру Євробачення-2016 в Україні Андрія Данилка.

Будь Джамала другою чи двадцять якоюсь я би все рівно відчував себе прекрасно

Нерозуміння, що є важливим і вічним, епатаж, а не глибина і щирість переживань - це те, що хоче маса, це те, що робить Вєрку Сердючку затребуваною. Але і вічно другою.

Натомість Україна, як би погано не було, все ще приводиться у рух активною меншістю. Цій меншості було достатньо повірити в щирість Джамали. В те, що дати кримськотатарській темі прозвучати на одному з найпопулярніших світових майданчиків шоу-бізнесу в той час, коли кримських татар піддають реальному геноциду в Криму, коли Крим залишається в пазурях окупанта - це єдино правильний вибір.

Особисто для мене перше місце Джамали на Євробаченні стало просто приємним додатком до усвідомлення правильності свого вибору. Будь Джамала другою чи двадцять якоюсь я би все рівно відчував себе прекрасно.

Але Джамала стала першою. І тут вже неможливо і непотрібно розділяти, що в цій події стало особистою перемогою Джамали, а що - перемогою України.

Важливо для мене і інше - громадянське суспільство України знову продемонструвало, що має хист до перемоги, що уміє не лише досягати бажаного, але і здатне робити Україну суб’єктом на світовій арені (нехай цього разу лише мистецькій).

Тепер маємо приємний клопіт - зробити Євробачення-2017 мистецьким, чесним, красивим, добре організованим. Потягнемо?

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.