Дипломатичний туризм Порошенка в США

8 коментувати
Український президент повіз у Вашингтон суцільний негатив. З ним же він повернеться назад

Візит президента України Петра Порошенка до Сполучених Штатів інакше як дипломатичним туризмом не назвеш. На сьогоднішній день Україна не має достатньо сильної позиції на міжнародній арені, щоб сподіватися на зміну підходу США або будь-якої іншої держави до українсько-російської війни або інших важливих для нашої країни питань.

По суті, Україна посилює дипломатичний глухий кут навколо Мінських угод і не пропонує при цьому альтернативного виходу з ситуації. Таким чином, країна ставить своїх союзників в скрутне становище. Це наслідок непродуманого підходу до Мінських угод та їх імплементації. Крім того, Україна не може похвалитися успіхами у внутрішніх реформах. Навпаки, намітилися досить серйозні проблеми в питанні боротьби з корупцією.

Таке вимальовується тло  візиту Порошенка у Вашингтон, і він не дає підстав розраховувати на які-небудь успіхи під час цієї поїздки.

Звичайно, США не припинять підтримку України, в тому числі фінансову. Але більше значення має співпраця з МВФ. Так, за неї в країні відповідає уряд, але він не здатен нормально працювати через президента, і з ним про це будуть говорити. Так, не голова держави має боротися з корупцією, а генпрокурор, але через президента у нас немає ефективної людини на цій посаді, і про це теж будуть говорити з Порошенком.

Обамі просто нема про що говорити з Порошенком

Іншими словами, президент повіз до Вашингтону суцільний негатив. З ним же він повернеться назад.

Яскравим свідченням є той факт, що Барак Обама не зустрінеться з Порошенко в ході візиту до США. Згідно з протоколом, американський президент не зобов'язаний зустрічатися з українським лідером, оскільки мова йде про участь у конференції, а не односторонній візит. Обама, звичайно, не в змозі приділити увагу всім учасникам заходу. Тим не менш, це не головна перешкода.

Обамі просто нема про що говорити з Порошенком. Для американського лідера Порошенко – суцільна проблема. Обама, як і будь-який інший лідер, хотів би бачити серед своїх партнерів не проблеми, а їх рішення.

Поки Порошенко не пропонує рішень проблем – ні своїх, ні міжнародних – Обамі немає про що з ним говорити.

Президент України повинен був приїхати до США з чітким планом подальшого врегулювання конфлікту з РФ, чіткими меседжами про досягнуті успіхи в боротьбі з корупцією, про роботу антикорупційних органів, про реформи судової влади і правоохоронних органів; меседжами про парламентську коаліції, яка працює на підтримку реформ та трансформацій в Україні. Все те, що потрібно громадянам України, хотіли б почути і в Сполучених Штатах.

Ось з чим Порошенко повинен був їхати у Вашингтон. Але якщо таких меседжів немає, не буде і відповідних сигналів з боку США.

Разом з тим, Америка не припинить підтримку України. Не думаю, що США готові радикально переглянути свої плани щодо допомоги нашій країні. Однак втома від українського керівництва зростає, і на якомусь етапі це може зіграти свою негативну роль.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.