Далі, цинічніше, корумпованіше. Новий лозунг Олімпіади

1 коментувати
Шахраї і корупціонери далі керуватимуть спортивним рухом. В тому числі і у світовому масштабі

Вчора послухав коментарі російських ЗМІ щодо рішення МОК навколо спортивно-сечового скандалу з російським спортом.

Росіяни стримано оптимістичні. Вони розуміють, що виставлені умови МОК ставлять Росію і її спортсменів "на олівчик". І з цією пильною увагою до російського спорту ще доведеться якось давати собі раду. Але розуміють росіяни і те, що вони загалом могли позбутися олімпійськості. Тим більше, що британська преса ще в неділю вранці прогнозувала, що Росія буде дискваліфікована з олімпійського руху загалом.

Але МОК прийняв інше рішення. Як на мене, це рішення цілком безвідповідальне, неадекватне та загрозливе. МОК зняв із себе відповідальність і змінив дискурс дискусії. Фактично, питання було переведене у площину прав окремих спортсменів, "презумпції невинуватості" і т. д.

Але насправді допінговий скандал - це ж зовсім про інше. Це про втручання держави у сферу спорту. У ту сферу, де окрім оздоровлення населення інші функції держави взагалі незрозумілі чи навіть сумнівні. Допінговий скандал в Росії - це питання свідомого втручання держави в роботу недержавних структур - асоціацій, федерацій видів спорту. При чому втручання це здійснювалось цілеспрямовано в рамках ведення Росією гібридної війни та певної інформаційної кампанії.
Адже перемоги російських спортсменів для російської держави - це складова інформаційної кампанії, що змальовує вищість російської держави та нації. Фактично примусивши російський спорт до незаконних прийомів (прийому допінгу), російська держава скористалась результатом нечесних спортивних перемог для інформаційної кампанії напередодні вторгнення в Україну і окупації Криму. І приклади такі безкінечні.

Допінговий скандал в Росії - це питання свідомого втручання держави в роботу недержавних структур

Отже, розслідування російського допінгового скандалу мало би завершитися чітким месседжем для усіх: якщо Росію можна покарати за такі "спецоперації", то уявіть, що можна зробити з вами!
В інтересах МОК та світового спорту (включно з російським) було би досягнути того, щоб російська держава не лише вибачилась і визнала свою провину, але щоб і конкретні виконавці позбулись своїх посад. А нині, фактично аргументовано і доведено звинувачений у шахрайстві міністр Мутко хоч і не зможе потрапити у список олімпійської команди Росії, тим не менше, далі займатиметься своєю брудною справою, буде критерієм того, хто з російських спортсменів може, а хто не може бути допущеним до Олімпіади.

Хто від цього виграє?

Шахраї і корупціонери далі керуватимуть спортивним рухом. В тому числі і у світовому масштабі.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.