Чому слідство з МН-17 не виведе Росію на чисту воду

10 коментувати
Росія не може відповідати загалом, узагальнено, безособистісно

Просторами Facebook невдоволення слідством по збитому МН17: «Що ж вони за бовдури такі? Знають, що "Бук" російський, але не можуть сказати, що Росія причетна до збиття Боїнга».

Ця ситуація є найкращою ілюстрацією... Ні, не так. Ця ситуація є найкращим поясненням, чому ми живемо не так, як люди в Голландії чи на Заході загалом.

Назвати Росію ворогом і таким чином визнати її винуватою у всьому - це наш, рідний, емоційний підхід. Він прекрасний для промов з трибун. Але не працює в системі права.

Правовий підхід дещо відрізняється. Росія не може відповідати загалом, узагальнено, безособистісно. Збиття літака, вбивство людей - це комплексний злочин, здійснений великою групою осіб. Конкретних осіб. Хтось віддав наказ незаконно ввезти установку "Бук" на територію України. Хтось дав наказ використовувати її проти Збройних Сил України - це інший злочин. Хтось дав команду збивати літак, хтось конкретно здійснив запуск ракети. Кожна з цих злочинних дій потребує детального опису, документування, доказів, пояснення мотивів дій усіх учасників.

Те, що слідство встановило приналежність конкретного "Буку" конкретній військовій частині РФ, зовсім не доводить, що військовослужбовці цієї ж частини здійснили запуск ракети і прийняли рішення збивати літак. Тим більше, що імен і посад тих, хто здійснив запуск і дав команду знищити літак, слідство, схоже, наразі ще не встановило.

Цей злочин не залишиться нерозслідуваним і забутим. Відповіді на запитання будуть знайдені

Відповідальність не буває загальною. Вона дуже конкретна. І про це нам ще раз нагадали слідчі.

Але механізм слідства запущено. Зроблено дуже багато. Цей злочин, тепер уже очевидно, не залишиться нерозслідуваним і забутим. Відповіді на запитання будуть знайдені.

Мені теж дуже сильно не подобається Росія, але слідство по МН-17 не розслідує обставини війни. І рішення суду - якщо вони колись будуть - за результатами цього слідства будуть стосуватися конкретних посадових осіб Росії чи їх посіпак-громадян України, які в той чи інший спосіб причинили загибель людей.

Наш народ, натомість, здається, хоче, щоб міжнародна слідча група по МН-17 не розслідувала вбивство пасажирів цього літака, а покарала Росію за війну проти нашої держави (або, щонайменше, назвала її поганою).

Друзі, щоб покарати Росію за війну проти України потрібен не суд  - потрібно перемогти Росію у війні. Тому не на міжнародну слідчу групу нарікайте, а чистіть кулемети і готуйтеся до війни.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.