Чому Штайнмаєр заговорив про вибори в Донбасі

9 коментувати
Штайнмаєр, на мій погляд, демонструє нездатність німецької дипломатії серйозно оцінити ситуацію в Донбасі

Штайнмаєр, на мій погляд, демонструє нездатність німецької дипломатії серйозно оцінити ситуацію в Донбасі

Якби голова німецького МЗС справді мав на меті нормалізацію ситуації в Донбасі, він турбувався би про те, що там досі не встановлений режим припинення вогню

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр після засідання Ради безпеки ООН заявив, що вибори в окупованій частині Донбасу мають відбутися вже в першій половині цього року. Голова німецької дипломатії, на мою думку, висловлює занадто оптимістичні прогнози. У першій половині цього року вибори в Донбасі буде дуже складно провести (навіть неможливо) хоча б з точки зору логістики. Ба більше, на сьогодні не узгоджено жодного із законодавчих та організаційних питань проведення майбутніх виборів.

Якщо б пан Штайнмаєр справді мав на меті нормалізацію ситуації в Донбасі, він турбувався би про те, що на сході України досі повноцінно не встановлений режим припинення вогню. Говорити про проведення виборів на територіях, де тривають хай і локальні, але бойові дії – це щось середнє між наївністю і цинізмом.

Така позиція характерна для пана Штайнмаєра. На мій погляд, він демонструє нездатність німецької дипломатії серйозно оцінити ситуацію в Донбасі та знайти реальні шляхи розв'язання конфлікту. Бажаючи при цьому отримати можливість зняти санкції з Росії.

Українська дипломатія загнала себе в глухий кут

Тим часом 3 березня в Парижі відбудеться чергова зустріч у нормандському форматі на рівні міністрів закордонних справ. Постійний представник Франції при ООН Франсуа Делаттр повідомив: крім перемир'я на зустрічі в Парижі також розглянуть питання конституційної реформи в Україні, децентралізації й особливого виборчого законодавства для Донбасу.

У телефонній розмові наприкінці минулого року лідери «нормандської четвірки» дали вказівку своїм міністрам закордонних справ провести інвентаризацію виконання Мінських домовленостей. Очевидно, що наведені вище пункти і є переліком питань, пов'язаних з політичним урегулюванням конфлікту. Чомусь акцент, як завжди, робиться на політичному врегулюванні, а не на припиненні війни, відведенні російської зброї, повному обміні полонених тощо.

Українська дипломатія, тим часом, своєю переговорною лінією щодо Мінських угод загнала себе в глухий кут. На тому само засіданні Радбезу Україна закликала ООН посилити міжнародну присутність у Донбасі - розгорнути миротворців і поліцейську місію ООН у східних регіонах країни. Це потрібно сприймати, швидше, як додатковий дипломатичний спосіб показати, що в Донбасі немає умов для проведення виборів і політичного врегулювання конфлікту. На мою думку, це свого роду політичний (дипломатичний) меседж усьому світу та відповідь на різні інсинуації пана Штайнмаєра.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.