Чому мені сподобався парад на День Незалежності

13 коментувати
Організатори таки змогли створити картинку "нового етапу". Щось нове народилось - ось основне перше враження від телевізійної картинки

Мені не подобалась ідея з парадом. Я мовчав, ну, бо не можна ж тявкати з кожного приводу. Іловайськ став одним з феноменів психології модерної України. Я - не виняток. Ми загалом можемо отримати сильні національний комплекс з цього приводу - щонайменше, якщо не відбудеться навіть не суд і слідство (хоча і вони теж), а чесний "розбір польотів" – як і чому ми одномоментно втратили стільки людей з такими гнітючими політичними наслідками? Поки ми не розібрались з цим нашим Берестечком - я боюсь парадів. Сидить таке в підкірці - давайте переможемо, а потім напарадуємось.

Але я промовчав. І радий, що так. Організатори таки змогли створити картинку "нового етапу". Щось нове народилось - ось основне перше враження від телевізійної картинки. І, напевно, українці (і я серед них) потребують такої картинки.

Ця картинка - парад, звичайно, не зробить так, щоб ми водночас про все забули і змінили свою думку. Але це як світло в кінці тунелю.

Ці паради і урочистості потрібно ще більше продумувати і шукати найбільш сучасні форми та формати. Є ще там радянські пережитки, від яких не рятує навіть нерадянський "Хамер", чи на чому там приймали парад. Занадто багато акцентування на військовому начальнику – може, це добре для ЗС, але це зовсім не для цивільної нації. Ну, то таке. Хороша традиція операторів показувати обличчя тих, до кого звертається міністр оборони, коли об’їжджає війська, а особливо обличчя і очі ветеранів АТО прекрасно ретранслювали, що про цю казенщину думають прості люди.

Сидить таке в підкірці - давайте переможемо, а потім напарадуємось

Зрештою, казенщина була компенсована і врученням зірок Героїв України Героям України, і тим, що Порошенко щиро і по-людяному підбіг до пораненого нагороджуваного, генерал-майора Збройних сил України, офіцера Головного командного центру Генштабу, начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна, і знайшов час для кількох слів, які ми не почули, але які, не маю сумніву, були дуже важливими і потрібними пораненому герою.

Церемонія вручення бойових прапорів. Теж красиво і правильно. Як би ми не ставились до тих, хто вручав прапори (і цього разу я не маю на увазі нашого міністра оборони), але це стало красивим символом - що це таки має бути і має стати новим військом. Новим - українським. І, слава Богу, що Порошенко насмілився сказати, що між тим, що потрібно, і що доступне - прірва. Аби бажання її здолати.

Між іншим нові однострої - дуже навіть. І дуже навіть НАТівські. І нехай так буде (хоча ще краще - бути в НАТО). Люди для цих одностроїв у нас є. Треба постаратися - і до цих одностроїв та людей заявляться ще й літаки, кораблі, системи ППО, ракети і усе інше.

Виступи Порошенку писали і пишуть добре. З точки зору ефектності. По суті - не все так однозначно. Загалом сприймати красиве ефектне виконання навіть найгеніальнішого тексту Порошенком уже неможливо. На жаль. Він хотів бути переконливим, і дуже хотів сподобатися усім - тому згадав усіх і усе.

Зі смислових пасток - це заява, що Збройні Сили в тисячу разів краще, ніж Будапештський меморандум. Думка загалом правильна (за винятком того, що яким би кволим не був той меморандум, він дав нам 20 років відносно спокійного життя, що дуже багато для міжнародного договору). Але ж хіба не Порошенко два роки поспіль повторює, що лише дипломатія покладе край війні? Хіба не він возвів у ранг Біблії Євангелії від російського чорта - Мінські домовленості, які як з точки зору смислів, так і правової легітимності нікчемні у порівнянні з доволі-таки пустим Будапештським меморандумом? І як же тоді з його ж заявою на минулорічному святкуванні Дня Незалежності, що поряд з ветеранами АТО повинні були б крокувати дипломати?

Але аналіз сказаного і почутого - це пізніше. А зараз - хороша, і повторюсь, здається, таки потрібна ТВ-картинка параду на честь Дня Незалежності України.

Незалежність, за яку тепер так багато заплачено. І за яку доведеться заплатити ще більше.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.