Чого очікувати від зустрічі Порошенка з Обамою

5 коментувати
Порошенко, як правило, дипломатично капітулює, погоджуючись з тим, що пропонує офіційний Вашингтон

Український МЗС повідомив про заплановану зустріч президента України Петра Порошенка з президентом США Бараком Обамою на полях сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Чого можна очікувати від подібної зустрічі?

Вважаю, що Порошенко вже давно підтвердив нездатність тримати удар перед Сполученими Штатами. Як правило, він дипломатично капітулює, погоджуючись з тим, що говорить офіційний Вашингтон. Це ми, зокрема, бачили під час його візиту в США минулого року, коли після зустрічі з Обамою, він кардинально змінив свою точку зору щодо необхідності отримати статус основного партнера Америки поза НАТО та з інших питань, де у президента США була інша точка зору, ніж у Порошенка.

Тому, швидше за все, мова буде йти про реалізацію Мінських угод, окремих елементів їх виконання, як, наприклад, проведення виборів, припинення вогню і т. д. Іншими словами, я б не чекав від Порошенка яких-небудь серйозних досягнень на цій зустрічі.

США поспішати нікуди

Тим не менш, якщо з українським президентом Обама зустрічається, то на натяки Кремля про можливість проведення зустрічі з Путіним, адміністрація американського президента відповіла відмовою, заявивши, що ніякі зустрічі не готуються.

І подібний крок Білого дому вкрай показовий. І в контексті україно-російської війни він є абсолютно обґрунтованим, адже росіяни доклали максимум зусиль, щоб у форматі переговірників з урегулювання кризи в Донбасі не було американської сторони. Тому, очевидно, Сполучені Штати мають повне право і всі підстави для того, щоб відплатити росіянам тією ж картою, відмовляючись від будь-яких контактів, як це раніше робила Москва.

У контексті російсько-американських відносин позиція Вашингтона виграшна, як країни, що володіє ініціативою. Адже Америці дії Російської Федерації не загрожують. Сама Росія розуміє, що у військовому відношенні вона не може досягти якої-небудь переваги над США, і всі її дії спрямовані на створення загрози для європейських партнерів Сполучених Штатів.

Крім того, економіка Росії перебуває під санкціями, які підказувалися або ініціювалися Вашингтоном, і які, безумовно, мають конкретний негативний вплив.

Отже, США поспішати нікуди. Вони можуть ухилятися від контактів з Росією, змушуючи її йти на поступки, якщо не в українському питанні, то по Ірану або Сирії. Вони не тільки дають сигнал, але й підштовхують Москву міняти свою позицію. Це дуже виграшний підхід. І США в цьому діалозі, звичайно ж знаходяться зверху.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.