Чого очікувати Кремлю від нових лідерів Великобританії

0 коментувати
"Російським партнерам" буде нелегко між веселим міністром закордонних справ і дещо похмурою у ставленні до них прем’єр-міністром

Контроверсійним, ексцентричним політиком називають нового міністра закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона.

Одне французьке видання навіть припускає, що опортунізм - це основа політичного кредо пана Джонсона. Добре відомий нам Карл Більдт, якого важко звинуватити у нестриманості, навіть твітнув з нагоди призначення Бориса Джонсона "Хотілось би, щоб це був жарт, але це не жарт. Екзит за екзитом". Німецькі газети вийшли із заголовками "Диктори телебачення не змогли стримувати сміх, оголошуючи новину про призначення Джонсона".

Дійсно, наговорив пан Джонсон за політичну кампанію чимало. Ні, нічого такого з опортуністичного популістського невігластва, що ми можемо почути щодня від українських політиків. Але для респектабельної британської та європейської публіки навіть заява, що Туреччина ніколи не вступить до ЄС в той час, коли з нею ведуться складні переговори, уже не вписується в норму. А от назвати президента Туреччини ідіотом (нехай і у поетичній формі лімерику) - це не вписується в стандарти не лише політики вищої ліги, але і жовтої журналістики.

А Борис Джонсон наговорив понад це. І багато.

Тому Держдеп США, максимально стримуючи міміку, видав: "Наші відносини з Британією особливі і виходять далеко за межі окремих персоналій".

Наговорив пан Джонсон за політичну кампанію чимало

Стримано висловити оптимізм спробував хіба що Алєксєй Пушков, голова думського комітету у закордонних справах, мовляв, може хоч у цього міністра не буде "хворобливих антиросійських комплексів його попередника".

Можливо не буде. Хоча навряд. Але у Бориса Джонсона точно буде керівник - прем’єр-міністр Тереза Мей, яка, обіймаючи посаду міністра внутрішніх справ, у січні цього року, доповідаючи парламенту результати розслідування отруєння Олександра Литвиненка, заявила: "Поза будь-якими сумнівами, Росія грубо порушила основоположні норми міжнародного права і цивілізованої поведінки. І потрібно прийняти той факт, що це не стало сюрпризом".

Так що "російським партнерам" буде нелегко між веселим міністром закордонних справ і дещо похмурою у ставленні до них прем’єр-міністром. Здається, пані Мей не належить до прихильників багатоголосся і альтернативних думок у своєму кабінеті.

Enjoy.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.