Чого чекати від саміту Україна-ЄС

2 коментувати
Ми знаходимося на складному етапі відносин з ЄС. Європейці, ймовірно, продовжать наполягати на проведенні реформ в Україні, особливо на тлі минулого референдуму в Нідерландах

Щорічні саміти Україна – ЄС відрізняються виключно робочим характером і відсутністю яких-небудь значних проривів. Це, на мою думку, пояснюється двома чинниками:

По-перше, саміти Україна – ЄС планові. Вони проводяться відповідно до умов Угоди про асоціацію і незалежно від того, є якісь проривні рішення у відносинах між Україною і ЄС, чи ні. Це свого роду можливість підвести підсумки року і сформувати плани на майбутнє.

По-друге, проривів не обіцяє нинішній загальний стан України, Євросоюзу та їх відносин. Ми знаходимося на досить складному етапі, адже після проведення нідерландського референдуму в підвішеному стані опинилася саме Угода про асоціацію. Ще один фактор – повільний процес реформування України, є наріжним каменем Угоди про асоціацію. Реформи в нашій країні не проводяться таким чином, щоб викликати виключно схвальні відгуки з боку ЄС.

Таким чином, на майбутньому саміті Україна – ЄС, призначеному на травень, схвальних або переможних реляцій з боку європейських чиновників у бік України не варто очікувати. Єдині позитивні сигнали, на які ми можемо розраховувати, - це підтвердження зацікавленості ЄС у продовженні підтримки України, а також рішення про надання Україні безвізового режиму, яке тим або іншим чином має відбитися в матеріалах саміту.

Єдиний позитивний сигнал - надання Україні безвізового режиму

Очевидно, під час саміту представники ЄС будуть приділяти велику увагу питанню проведення реформ. Особливо важливо європейцям зробити акцент на проведенні реформ в Україні на тлі референдуму, що пройшов у Нідерландах. Опитування показали, що більше всього голландців турбувала корумпованість і нереформованість України, що і призвело до негативного голосування з питання ратифікації Асоціації. Відповідно, європейські політики шукають методи, за допомогою яких вони могли б відповісти на побоювання своїх громадян. Заяви про необхідність проведення реформ і наведення порядку всередині України є однією з форм реагування європейських політиків на громадську думку громадян. І це правильно.

Європейці посилають чіткий політичний сигнал: чим більше Україна досягне успіху в зміцненні своєї державності й економіки, тим більше допомоги з боку ЄС вона зможе отримати. Успіх у проведенні реформ не призведе до зниження інтересу Європи до України. Навпаки, посилюватиме його. Це заохочення українського політичного класу до певний дій, яких від нього очікують не тільки європейці, а й самі українці.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.