Чим небезпечний візит Юнкера в Росію

1 коментувати
У західноєвропейських політиків завищений больовий поріг і терпимість щодо Росії та її агресії

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер погодився відвідати Петербурзький Міжнародний економічний форум, обґрунтувавши своє рішення важливістю зближення з Росією, «принаймні, в економічних питаннях».

Такі візити лише підтверджують, що у західноєвропейських політиків завищений больовий поріг і терпимість щодо РФ і її агресії, а також притуплене почуття небезпеки. Водночас у країн Східної Європи цей поріг наближається до українського рівня: там також відчувають загрозу з боку Москви, хоча і не є об'єктами прямої збройної агресії.

В Європейському Союзі є різні погляди на те, чим небезпечна Російська Федерація, і як з нею потрібно взаємодіяти. Підтвердженням тому стали повідомлення в ЗМІ, згідно з якими США, Великобританія, держави Балтії і Центральної Європи в приватному порядку висловлюють занепокоєння щодо участі Юнкера в петербурзькому форумі.

Одна з найбільших дилем і проблем ЄС полягає в тому, що вони не мають спільної ані зовнішньої, ані оборонної політики. Зважаючи на рівень загрози економічного, політичного та інформаційного проникнення Росії в ЄС, а також на військові провокації Москви, скажімо, проти країн Балтії, будь-які візити європейських політиків (чиновників ЄС або окремих діячів країн-членів союзу) посилають Москві абсолютно неправильний сигнал: ніби вона може продовжувати в тому ж дусі, не змінюючи політику і досягаючи своїх цілей.

Такі візити грають проти інтересів самої Європи

З огляду на це, приєднуюсь до критиків Юнкера і його рішення відвідати Санкт-Петербург. Президент Єврокомісії відомий своїм позитивним ставленням до Росії. Звісно, він не збирається підписувати там договори про постачання зброї чи економічну співпрацю. Але мінус у тому, що навіть політичні сигнали (готовність до зближення, нормалізації відносин та відновлення економічної співпраці) дають Росії надію, що не змінюючи свою політику, вона може нормалізувати відносини з Заходом. Такі візити грають проти інтересів самої Європи.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.