Чергове перемир'я в Донбасі

3 коментувати
Україна не може виробити ефективної контрполітики проти політики Путіна, для якого бойові дії – частина дипломатії

На черговій зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона спробує досягти домовленостей про режим безповоротного припинення вогню в Донбасі, заявив заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

Дивовижна пропозиція, враховуючи, що повне і безповоротне припинення вогню мало настати ще 15 лютого 2015 року, коли вступили в дію другі Мінські домовленості. Повинні були припинитися обстріли, війська повинні були відійти, техніка – відведена. Після цього перемир'я в Донбасі наставало ще не один раз, із останніх - 1 травня і 1 вересня цього року.

Так що бажання української сторони домогтися режиму тиші - не більше, ніж дипломатичні ігри, які не мають під собою ніякої стратегії, спроби в умовах відсутності ідей і їх нездатності сформулювати висувати абсурдні і абсолютно нереалістичні ідеї.

Очевидно, що для припинення вогню в Донбасі недостатньо одного лише бажання української сторони. Вона не може виробити ефективної контрполітики проти політики Путіна, для якого бойові дії – частина дипломатії. Він активізує їх тоді, коли намагається домогтися якихось результатів за столом переговорів. Поки що ця стратегія спрацьовувала, і навряд чи він зараз має наміру переглядати свої підходи.

Повне і безповоротне припинення вогню мало настати ще 15 лютого 2015 року

Потрібно концентруватися не на нових домовленостях з агресором, а на виконанні старих. Переконати міжнародне співтовариство в необхідності посилення санкцій проти країни, яка не виконує основоположні принципи підписаних угод. Замість цього ми втягнулися в абсолютно безглузду кампанію, пояснюючи, коли ми виконаємо політичну частину угод, за яких умов у Донбасі можуть пройти вибори, які додаткові миротворчі місії туди треба направити. У результаті гинуть українські солдати і ніякого просування.

На даний момент європейські і американські політики, швидше схильні говорити, за яких умов санкції будуть ослаблені або зняті, ніж про їх розширення. Адже підстави розширення санкцій очевидні: як сказав Роман Безсмертний після виходу з мінських переговорів, сам факт поставок озброєнь в Донбас має бути предметом особливої уваги, мають бути санкції проти РФ за нелегальну торгівлю зброєю.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.