Про що забув сказати Франсуа Олланд

0 коментувати
Європейський союз повинен визначитися, чи він діє у системі міжнародного права, чи йому більше до вподоби право сили та швидких, необдуманих рішень

У своєму виступі під час засідання ПАРЄ у Страсбургу президент Франції Франсуа Олланд озвучив вельми неприємну позицію по Донбасу. За словами пана Олланда, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей мають відбутися вибори, а вже потім обговорюватися питання контролю на україно-російському кордоні. На думку президента Франції, виборам на Донбасі повинні передувати дії інших сторін, «в тому числі бойовиків, на яких має вплив Росія». «У першу чергу припинення вогню, відведення зброї, роззброєння, але після цього – вибори», - сказав Олланд.

Така позиція виглядає доволі сумнівною та нещирою, адже виникає цілий ряд питань, що напряму стосуються не тільки суверенітету і територіальної цілісності України, але й безпеки Європи загалом.

В даному контексті варто вести розмову не про те, що сказав Франсуа Олланд, а про те, що він не сказав.

Сьогодні цілком зрозумілим є той очевидний факт, що ані Росія, ні сепаратисти не мають бажання дотримуватися умов останньої Рамкової угоди, підписаної у Мінську щодо припинення бойових дій та розведення військової сили на Донбасі. Так, 10 жовтня тільки на одному Маріупольському напрямку було зафіксовано 27 випадків порушення сепаратистами режиму припинення вогню. 11 жовтня обстріли продовжувалися. Терористи використовують важку артилерію. Як повідомляють з фронту, лише протягом однієї години у понеділок проросійськими бойовиками було випущено по українським позиціям 200 снарядів і мін з САУ, «Гвоздика», 120-мм і 82-мм, БМП, СПГ, гранатометів. Маємо 9 поранених та одного загиблого захисника України. Тому виникає цілком логічне питання: президент Франції пропонує Україні проводити вибори на окупованих територіях саме у таких умовах? Можливо, це і задовольнить слабку Європу, але ніколи не буде прийнятним для України.

Президент Франції промовчав про те, що Європа шукає швидких рішень, аби примиритися з Росією

Крім того, Франсуа Олланд забув відверто сказати, що Європа шукає швидких рішень, аби примиритися з Росією. Не повідомив він і того, що такі рішення будуть втіленні в життя за рахунок інтересів незалежної держави України. Тому офіційна позиція нашої країни залишається незмінною. Першочергово потрібно вирішити питання безпеки. Мова йде про кордон, наявність російських військ на території українського Донбасу, відповідальність бойовиків за їхні злочини перед Україною та її народом. І тільки після цього ми зможемо говорити про якісь інші питання. 

Що ж стосуються виборів на Донбасі, то така можливість наразі навіть не розглядається. Президент України чітко дав зрозуміти нашим європейським колегам, що без безпеки не варто говорити про політику. Думаю, саме такої позиції Петро Порошенко буде дотримуватися і на зустрічі у нормандському форматі, яка запланована на 19 жовтня.

Врешті решт, Європейський союз повинен визначитися, чи він діє у системі міжнародного права, чи йому більше до вподоби право сили та швидких, необдуманих рішень. Поки Європа не зрозуміє, що Росія не зупиниться у Маріуполі, Авдіївці чи Мар’їнці, а буде слідувати далі, реалізовуючи власні імперські амбіції, не варто давати поради, які не мають жодного зв’язку з реальністю. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.