Як Україні використати перемогу Дональда Трампа

0 коментувати
Популізм сорок п’ятого президента США може вилитися в ефективний інструмент стримування і покарання Росії

Перемога Дональда Трампа і усвідомлення того, що саме йому бути 45-м президентом США, стали справжнім шоком для багатьох. В цьому наразі і криється проблема нашого світу, коли бажане перестає бути тільки емоцією і перетворюється на картину, що замінює людині реальність.

Результати голосування американських виборців підтвердили декілька важливих речей. Висновки по згаданим тенденціям створюють можливість українському політикуму кардинально переосмислити підхід до державного управління і ставити вперед стратегію, а не тактику. Геополітичний гравець, сильний та самодостатній, тим і відрізняється, що вміє вибудовувати відносини з будь-яким президентом США. Варто задуматися, чи маємо ми трактувати Трампа у якості абсолютного зла?

Звичайно, що ні.

Це ключовий момент, який дає пояснення, чому Дональд Трамп може допомогти Україні. В деяких аспектах, зробити це навіть у більших масштабах, ніж на це можна було б очікувати від Демократичної партії США.

Геополітичний гравець, сильний та самодостатній, має вибудовувати відносини з будь-яким президентом США

Республіканці Америки завжди були послідовними прихильниками підтримки та допомоги нашій державі. Саме представник Республіканської партії Джон Маккейн, який наразі очолює комітет з питань Збройних Сил Сенату Конгресу США, ще у 2014 році наполягав на тому, щоб Україна отримала летальну зброю. Зокрема, він закликав до цього Барака Обаму. При цьому, Маккейн зауважував, що в очах Путіна бачить КДБ.

В цьому і криється ключовий момент.

В очах республіканців сьогоднішній російський політичний режим та його лідер Володимир Путін виглядають виключно послідовниками найгіршого варіанту радянської тоталітарної системи, яка пронизує усі сфери життя. Саме проти такої системи завжди боролася Республіканська партія США. Враховуючи фактор перемоги республіканців і на виборах до Палати представників та Сенату, які відбулися в цілій низці штатів в один день з президентськими виборами, можемо говорити, що політика США має усі шанси стати більш жорсткою по відношенню до Росії.

Крім того, позиція сили, яку буде демонструвати Трамп, дасть Путіну розуміння, що часи Барака Обами залишаються у минулому. Популізм сорок п’ятого президента США може вилитися в ефективний інструмент стримування і покарання Росії. Або ж врегулювання ситуації до відносно мирної, як на Близькому Сході, так і в Україні.

Саме тому сьогодні Україна має використовувати усі наявні можливості, аби донести до Трампа власну позицію. Сильний харизматик, Трамп чує голос самодостатніх, а не тих, що завжди залишаються на задвірках світової історії. Нам необхідна комплексна, системна стратегія, яку б зрозуміли в Вашингтоні і при спільних зусиллях, на яку б пішла Європа та Росія, які наразі дуже прагнуть швидкого проведення виборів на Донбасі.

Потрібно пам’ятати, що нас почують тільки тоді, коли реформи та боротьба з корупцією будуть ефективні. Тому, думаючи про Захід, не варто забувати, що він буде недосяжним доти, доки у нашому власному домі не настане лад. Зовнішня політика є продовженням внутрішньої і сьогодні це, як ніколи, актуально для України.

Дональда Трампа вибрав американський громадянин. І нам потрібно це поважати. А самим думати, як зацікавити президента Америки, аби дати йому розуміння, що люди в Україні гинуть за власний дім, сім’ю, батьківщину.

Переконаний, що Трамп – саме та людина, яка здатна це зрозуміти.  


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.