8 квітня: Повернення Сенцова і полководець Жебрівський

4 коментувати
Сенцов і Кольченко можуть повернутися додому, в Росії відпрацювали бомбардування Майдану, а Енді Воргол повернувся в Закарпаття

1. Головна новина дня – це початок процесу повернення додому українських політв'язнів, засуджених в РФ у справі так званих «кримських терористів». Якщо все піде нормально, то вже в осяжній перспективі Олександр Кольченко, Олег Сенцов, Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко можуть бути повернуті «для відбування покарання» в Україну. Зрозуміло, тут їх ніхто не посадить до в'язниці, що загрожує певними ускладненнями юридичного характеру, оскільки Москва відмовиться видавати усіх інших українців, незаконно утримуваних на території РФ. Зокрема, не можна виключати проблем при поверненні Надії Савченко. Втім, поки важливо те, що сам процес почався, справа зрушила з мертвої точки. Окреме питання – на кого або на що Кремль обмінює українців. Тут можливі різні варіанти, але не можна виключати, що це робиться під тиском з боку Вашингтона, який завдяки панамським документами отримав важелі тиску на Володимира Путіна та його поплічників.

2. Майже одночасно з цією новиною прийшла ще одна. Російські спецслужби видворили на територію України співробітника СБУ Юрія Іванченка, раніше затриманого за підозрою в намірі налагодити шпигунську роботу в РФ. За даними ФСБ, Іванченко за завданням свого начальства звернувся в російську контррозвідку, маючи намір постачати їй неправдиві дані, а потім підлаштувати арешт у Києві співробітника вже російської розвідки, який передавав би інструкції Іванченку. В СБУ, правда, говорять, що її співробітник самовільно вирушив у Росію до хворого родича, а потім його заарештувала ФСБ. Історія темна, ясно з неї тільки те, що чиясь (контр)розвідувальна операція зірвалася, а невдалому «джеймсбонду» Іванченку світять великі проблеми.

3. Сьогодні відбулася чергова ескалація міграційної кризи. Незважаючи на протести біженців, грецька влада сьогодні продовжила вивозити їх морем назад до Туреччини. Греків не зупинила навіть загроза масових самогубств, озвучена деякими представниками біженців. Щоправда, поки життям ризикують не самі претенденти заповітного статусу, а їхні помічники з числа лівих західних активістів: вони стрибають у воду перед суднами з мігрантами, намагаючись зупинити їх на виході з гавані. Протистояння йде і на суші. Багато жителів грецьких островів, осатанілих від величезної кількості непроханих гостей, влаштовують на мігрантів облави, намагаючись загнати нещасних у табори, де умови життя дуже далекі від ідеальних. До речі, дуже раджу почитати, ким насправді є більшість цих біженців, а також чому вони готові терпіти все, що завгодно, лише б прорватися в країни північної Європи.

4. У самих країнах північної Європи (точніше, в одній з них – Великобританії) назріває серйозний скандалище. Місцевий прем'єр-міністр Девід Кемерон сьогодні зізнався, що отримував доходи від таємного офшорного фонду, створеного свого часу ще його нині покійним батьком. Визнання прем'єру далося непросто: три дні він викручувався, випустивши аж п'ять малозрозумілих і неповних заяв про свої відносини зі згаданим фондом. Опозиція, відчувши запах прем'єрської крові, зажадала влаштувати йому публічну екзекуцію (поки лише вербальну) в парламенті. Можна не сумніватися, що навіть найменші підозри в корупції спричинять за собою вимоги відставки Кемерона і проведення дострокових виборів. Опозиціонери налаштовані дуже серйозно.

5. Володимиру Путіну, який також вляпався в панамські офшори, поки ніякі розслідування і допити не загрожують. Але він про всяк випадок все одно готується до різних неприємних сценаріїв. Сьогодні в мережі з'явилося відео секретних навчань МВС і щойно створеної Національної гвардії, де ті відпрацьовували прийоми розгону демонстрантів, які вимагають від влади припинити красти і надати народові свободу. (Характерна деталь – «мітингувальники» палили шини). Так от, проти народу планується кинути ОМОН, водомети, і спеціальну броньовану техніку. Більш того, з повітря протестувальників бомбитиме водою спеціальний пожежний гелікоптер. У цілому, треба констатувати, що з точки зору розгону масових протестів підготовка у путінських опричників, як має бути. Інша річ – що він збирається протиставити табакерці або якомусь іншому важкому предмету в руках близького друга. Тут поки жодної ясності.

6. Тим часом у керівника Національної гвардії колишнього охоронця Путіна Віктора Золотова – виявилося ще два особняки на Рубльовському шосе в Підмосков'ї. Загальна вартість відомого нерухомого майна Золотова та його сім'ї оцінюється приблизно в мільярд рублів. Тому можна не сумніватися, що у разі виникнення ускладнень, він готовий буде бомбити антипутінських демонстрантів не тільки водою, але і більш серйозними штуками.

7. Прекрасна новина сьогодні прийшла з Закарпаття. Жовтневу площу в селі Минай сьогодні перейменували на площу Енді Воргола (Андрія Варголи) – знаменитого художника, нащадка тамтешніх русинів, які перебралися жити в США. Раніше одну з закарпатських вулиць Леніна перейменували у вулицю Леннона, що я також вважаю кроком у правильному напрямку. До речі, сам Воргол, думаю, був би цілком задоволений закарпатської манерою перейменувань. Я тут недавно вперше поїхав в Ужгород, зачепивши і кілька інших закарпатських міст. Це, безумовно, один з кращих регіонів України – дуже красиво і смачно. На мій погляд, він поступається тільки Львову, та й то - небагато. Якщо ви там ще не були, дуже раджу відвідати!

8. Ну і остання новина на сьогодні про те, що іноді висловлювання політиків перевершують всі очікування. Сьогодні голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський оголосив, що розв'язати конфлікт на ввіреній йому території можна шляхом «серйозної війни» з Росією. Вибори, на його думку, виходом не будуть, тому він готовий до того, що «Росія готова бомбити всю Донецьку область і не тільки Донецьку область». При цьому чиновник вважає, що в української армії вистачить сил за два тижні розбити російську, повністю звільнивши Донбас. Ось так, зрадофіли! Шах і мат!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.