8 червня: Грошей на міст до Криму немає, а Туреччина йде до диктатури

13 коментувати
Художник Павленський вийшов на свободу, Клінтон оголосила себе переможцем демократичних перегонів, а в Австрії може відбутися "третій тур" президентських виборів

1. Головна подія дня – це переконлива перемога Хілларі Клінтон на праймеріз у Каліфорнії та низці інших штатів, що дозволила їй оголосити про загальну перемогу над Берні Сандерсом – суперником у президентських перегонах серед демократів. Клінтон виголосила промову, в якій подякувала своїм прихильникам за підтримку, похвалила Сандерса за потужну кампанію і закликала його об'єднати зусилля, щоб розгромити республіканця Дональда Трампа на виборах у листопаді. Все було дуже урочисто, якби тільки не одне «але». Сам Сандерс переможеним себе не вважає, підкреслюючи, що переможець праймеріз буде названий лише на з'їзді партії у Філадельфії 25 липня. А «перемогу» Клінтон забезпечила собі лише за рахунок «суперделегатів» - ніким не обраних представників партійного істеблішменту, які в будь-який момент можуть і передумати. Навіть більше, сенатор від Вермонта каже, що має намір переконати цих суперделегатів змінити свою думку і підтримати його, Сандерса. Формально він має рацію, але в реальності переконати суперделегатів він не зможе. Точніше, зможе тільки в одному випадку: якщо до 25 липня ФБР висуне проти Клінтон кримінальні звинувачення. Такий розвиток подій зараз залишився єдиною надією Сандерса на перемогу. Але в будь-якому разі він поки не привітав Клінтон і збирається боротися далі – чим тішить власних прихильників і розлючує партійних функціонерів, які вимагають від Сандерса схилити голову і прийняти поразку.

2. Тим часом Дональд Трамп, який уже давно забезпечив собі висунення від республіканців, виступив з промовою, сповненою співчуття до Сандерса, який, на думку мільярдера, програв лише тому, що весь виборчий процес був шахрайським, одразу націленим на перемогу Клінтон. Трамп закликав усіх тих виборців Сандерса, хто незадоволений масовим шулерством, а також корупцією у лавах партійних бонз, приєднуватися до нього. Республіканець обіцяє покласти край наявній партійній системі, а також припинити чинність торговельних угод з бідними країнами, через які американські робочі місця переїхали до Китаю, Малайзії, Мексики та інших країн. Для прихильників Сандерса ці слова звучать музикою, тому, можливо, частина з них за Трампа і проголосує.

3. Ідеологічні союзники Трампа з Австрії – права Партія свободи – сьогодні відмовилися визнавати підсумки травневих президентських виборів, на яких їхній кандидат Норберт Гофер програв супернику з незначним відривом лише в 30 тисяч голосів. За словами представників партії, вони зібрали в одну скаргу інформацію про порушення на як мінімум 94 виборчих дільницях та передали документ у Верховний суд країни, вимагаючи переголосування. З огляду на те, що в Австрії праві настрої зараз на підйомі, у ПС та її кандидатів є цілком відчутні шанси на перемогу у «третьому турі». Цікаво, що спочатку Гофер визнав поразку, але потім «щось пішло не так».

4. Слова Дмитра Медведєва «Грошей немає, але ви тримайтеся там» стають пророчими. Сьогодні стало відомо, що тепер грошей немає на будівництво широко розрекламованого мосту до Криму, спорудженням якого опікуються путінські друзі – брати Ротенберги. Чесно кажучи, я радше повірю, що гроші закінчилися у Трампа, ніж у цих видатних джентльменів, які набули мільярдних статків на пограбуванні Росії. Не знаю всіх деталей, але впевнений, що грошей на міст немає з однієї простої причини: Ротенберги їх успішно і, мабуть, достроково скомуніздили.

5. Зате багато грошей є у мерії Києва. Сьогодні її комісія з топоніміки ухвалила рішення перейменувати чергову порцію вулиць, площ і проспектів у столиці України. Прекрасне рішення – недобре, коли люди маються від неробства. Я, в принципі, за перейменування і декомунізацію, але за однієї умови: чиновники-перейменувальники мають персонально відповідати за те, щоб протягом, скажімо, місяця на кожному домі всіх перейменованих вулиць висіли нові таблички, щоб всі дорожні покажчики й адресні книги були перероблені, карти переписані тощо. А якщо хоч щось десь буде недороблено, звільняти їх нафіг.

6. Сьогодні Туреччина зробила черговий крок на шляху до диктатури. Президент Ердоган підписав закон, що дозволяє під соусом «боротьби з тероризмом» ув'язнювати людей за опозиційні погляди. На думку оглядачів, це дозволить президенту повністю очистити парламент від опозиції, кинути незадоволених у в'язниці, поміняти конституцію (для цього потрібні голоси двох третин депутатів) і стати вже, нарешті, повноцінним султаном – президентом з необмеженими повноваженнями. Є, щоправда, проблема: це остаточно поставить хрест на планах Туреччини вступити в Євросоюз, але Ердогану, який презирливо називає ЄС «християнським клубом», схоже, вже плювати.

7. Добра новина прийшла з Москви сьогодні: художник-акціоніст Петро Павленський сьогодні вийшов із СІЗО, де він провів понад півроку після того, як підпалив двері головної будівлі ФСБ на Луб'янці. Павленського оштрафували на 500 тисяч рублів, а також зобов'язали виплатити ФСБ ще майже півмільйона – «за зіпсовані двері». Втім, він сказав, що нічого платити не збирається і попросив не збирати гроші на штраф, бо це зменшило б значення його акції. Молодець!

8. Ну й остання новина – досить тривожна для всього людства. За спостереженнями вчених, крижана шапка над Льодовитим океаном цього літа скоротиться до рекордно малих значень, а в перспективі може і геть зникнути. Планета наша швидко нагрівається, льодовики тануть, клімат змінюється. За кілька років (а десятиліть і поготів) це призведе до настільки серйозних змін клімату в усьому світі, що сотні мільйонів людей будуть змушені покинути рідні місця і вирушити кудись ще, де на них не дуже й чекають. Ця ситуація, своєю чергою, може призвести до нових глобальних конфліктів з абсолютно непередбачуваними наслідками.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.