7 липня: США і Китай готові зіткнутися в Південно-Китайському морі

3 коментувати
Сексуальний скандал на Fox News продовжує розпалюватися, у Гілларі вимагали відібрати допуск до секретних даних, а у ФРН знову завелися антисеміти

1. Почати сьогодні хочу з продовження історії зняття з Гілларі Клінтон підозр у кримінальщині. Оскільки директор ФБР Джеймс Комі, оголошуючи про це, заявив, що Клінтон була «винятково безтурботною» при зберіганні надсекретної інформації, республіканці в Конгресі зажадали позбавити її допуску до державної таємниці. Спікер Палати представників Пол Раян сьогодні офіційно попросив директора Національної розвідки Джеймса Клаппера позбавити Клінтон допуску до секретних даних на час проведення виборчої кампанії. Демократи назвали цей хід «політичним трюком», але насправді їм відповісти особливо нічого: вся країна чула, як директор ФБР відгукувався про здібності Клінтон зберігати секрети – якщо коротко, то ніяк.

2. У США продовжує розвиватися і ще один навколополітичний скандал. Під вогнем критики опинився головний рупор Республіканської партії – телеканал Fox News. Одна з телеведучих, нещодавно звільнених звідти, вчора подала в суд на керівництво за сексуальні домагання. Сьогодні ж з'явилися анонімні поки свідоцтва, що директор телеканалу Роджер Ейлс натурально полює на своїх ведучих-жінок, вимагаючи від них сексу в обмін на просування по службі. (До речі, серед ведучих Fox News чимало переможниць конкурсів краси різних років з усієї Америки). Судячи з того, що свідчення проти керівника каналу почали плодитися і множитися, на нього чекає дуже непросте майбутнє – аж до тюремного ув'язнення.

3. У Німеччині сьогодні також перейнялися проблемою сексуального насильства проти жінок. Сьогодні Бундестаг прийняв законопроект під неофіційною назвою «Ні – значить ні». Сенс його в тому, що зґвалтуванням вважається не лише статевий акт, якому жінка активно фізично пручається, але і той, де вона вербально висловлює свою незгоду. На думку прихильників закону, це дозволить вгамувати надто гарячих чоловіків, які вважають, що згвалтування – це обов'язково бійка і синці. Борці за права жінок, щоправда, вважають, що цього недостатньо: закон повинен звучати як «Так - значить так», тобто перед сексом обов'язково має бути тверда та недвозначна згода сторін. Вважається, що це зможе вберегти від насильства тих жінок, які через алкоголь або наркотики перебувають в неосудному стані, і не можуть ані чинити опір, ані чітко відмовити в близькості. Місцеві ЗМІ зазначають, що закону дали хід після новорічного погрому в Кельні, де деякі вихідці з близькосхідних і північноафриканських країн влаштували масове полювання на німецьких жінок, але притягнути до відповідальності вдалося лише небагатьох. Причиною тому стала саме недосконалість законодавства.

4. Злочинність, до речі, росте і в деяких місцях США. Наприклад, місті Балтімор, де лише нещодавно пройшли масові безлади, викликані вбивством чорношкірого чоловіка білими поліцейськими, рівень насильницьких злочинів проти особистості слідом за наступний час виріс на 43 відсотки. Як відзначають самі поліцейські, вони зв'язані по руках і ногах вимогами бути ввічливими і акуратними зі злочинцями. При цьому місцеве чорношкіре населення вважає їх мало не ворогами, а влада скорочує бюджет на правоохоронні органи. В результаті цього в Балтіморі та багатьох інших містах з аналогічними проблемами різко скорочується кількість поліцейських, вони їдуть жити і працювати в інші міста. Злочинність зростає, бандити поводяться дедалі зухваліше, люди, які чесно працювали в цих містах, перебираються в інші, спокійніші, скорочуючи податкову базу. Ситуацію могла б змінити зміна тактики щодо злочинності, поліції треба дати повноваження діяти жорсткіше. Але такого роду реформи можуть обернутися новими погромами та масовими виступами проти поліцейського свавілля».

5. Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер цікаво відреагував на водоспад критики на його адресу, викликану публікацією доповіді про початок війни в Іраку 2003 року. Згідно з цією доповіддю, Блер почав війну, ґрунтуючись на брехливих припущеннях, порожніх спекуляціях і просто бажанні повоювати. Екс-прем'єра зараз звинувачують в безглуздій загибелі майже 200 британців, масових вбивствах, розквіті тероризму і навіть появі Ісламської держави. Дехто навіть вимагає суду над ним. Блер, проте, продовжує виправдовуватися, заявляючи, що «після війни в Іраку світ став кращим, ніж до неї». Твердження настільки суперечливе, що у бік Блера полетіла нова порція зрозуміло чого, його вже мало не лінчувати вимагають. Краще б мовчав, чесне слово. Але взагалі, це все дуже цікаво. Якщо справа дійде до суду за «незаконний початок війни», це, наскільки я розумію, буде прецедентом у британській історії і наукою на майбутнє для багатьох поколінь.

6. Підбурювати людей на масові вбивства, віддавати їм відповідні накази і допомагати у їх здійсненні взагалі-то не дуже добре. Сьогодні в цьому на особистому досвіді переконалися колишні мери двох руандійських міст, назви яких нікому нічого не скажуть. Обидва сьогодні отримали по довічному ув'язненню за участь в геноциді 1994 року. Причому засудили їх навіть не в Гаазі, а на батьківщині – в сонячній Руанді. Тут треба зазначити, що ця країна не без проблем, але долає своє темне минуле і потроху виходить на нормальний, людський рівень існування. Там не тільки ув'язнюють організаторів геноциду, але й неймовірно швидко розвивають інфраструктуру з економікою, в результаті чого країна показує найвищі темпи покращення якості життя на Африканському континенті. Молодці, я вважаю.

7. Поки в Руанді йде процес, аналогічний німецькій денацифікації, в самій Німеччині прокидаються сили, які йдуть у зворотному напрямку. Сьогодні в антиєвропейській партії «Альтернатива для Німеччини» розгорівся скандал: частина керівництва партії вийшла з її складу на знак протесту проти провалу спроби виключити з неї очевидного антисеміта Вольфганга Гедеона. Цей малий написав в одній зі своїх книг, що заперечники Голокосту – це європейський аналог китайських дисидентів, а «Протоколи сіонських мудреців» - не підробка, а цілком реальний історичний документ. Ці заяви здалися надто вже гострими навіть для ксенофобів з «Альтернативи», які на знак протесту й відкололися від партії. В результаті ця політична сила стала ще менш толерантною та поміркованою, ніж була до цього. До речі, зараз її популярність коливається між 9 і 14 відсотками.

8. Ну й останнє на сьогодні. Китайські товариші напередодні рішення міжнародного суду щодо суперечки навколо приналежності Південно-Китайського моря попередили США не намагатися лізти в місцеві справи і тримати свої ВМС і ВМФ подалі від акваторії ПКМ. Пекін хвилюється, що якщо рішення суду буде на користь Філіппін, які вимагають шматок моря для себе, то американці можуть ввести туди свої військові кораблі і почати патрулювати небо літаками. Китайці, які вважають море повністю своїм, вже не раз погрожували, що «вживуть всіх необхідних заходів» для захисту свого суверенітету. Простіше кажучи, вони загрожують збивати і топити тих, чиє перебування в акваторії ПКМ визнають небажаним. Американці, до речі, залишають за собою право відповісти, якщо щось подібне станеться. Ця історія починає ставати все небезпечнішою: обидві країни, нагадаю, володіють ядерною зброєю.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.