7 квітня: Опричнина в РФ і голландський референдум

2 коментувати
Путін створив спеціальну структуру для охорони свого режиму, Порошенко передав свої активи в "сліпий траст", а референдум в Голландії став добрячим струсом для Києва

1. Головна новина дня – це, звичайно, підсумки голосування в Нідерландах. На референдумі з питання про асоціацію ЄС-Україна майже 70 відсотків опитаних висловилися проти. Таким чином уряд Нідерландів, мабуть, відмовиться від ратифікації угоди (референдум носить рекомендаційний характер, але все одно важливий – демократія, як-ніяк). Такий результат голосування у багатьох викликав серйозне розчарування і навіть неприязнь до голландців – я навіть десь бачив заклик бойкотувати голландський сир. Але якщо розібратися, нічого страшного не сталося. Угоду перепишуть та ухвалять в іншій формі, а референдум став відвертим ляпасом українській владі, яка не бажає проводити реформи, вважаючи за краще викачувати з країни ресурси. Якби голландці проголосували «за», то про реформи й зовсім можна було б забути: позитивний результат був би оголошений найбільшим досягненням нинішніх керівників, а їхній курс (точніше, повна відсутність оного) – єдино правильною державною політикою. Нині ж з'явилася надія, що почнуть метушитися і щось змінювати, щоб хоч трохи виправити імідж країни, яка сприймається на Заході «корупційним болотом» (цитата The New York Times). Хоча, прямо скажемо, надія ця зовсім невелика.

2. У США президентська гонка у демократів пішла жорстко: напередодні голосування в абсолютно вирішальному штаті Нью-Йорк кандидати зняли рукавички і обмінюються ляпасами. Екс-держсекретар Гілларі Клінтон заявила, що плани сенатора Берні Сандерса «не цілком реалістичні», на що він відповів, що у неї і зовсім «не вистачає кваліфікації» бути президентом, бо всю свою кар'єру вона приймала неправильні рішення. За цією сваркою з неприхованим задоволенням спостерігають республіканці, які вже давно посварилися між собою дощенту. Як там іде кампанія, хто кого і в чому звинувачує, а також які фокуси і прийоми використовує для перемоги, можна почитати в моїй новій замітці на цю тему. У ній я постарався зібрати найбільш очевидні сюжети кампанії.

3. У Росії на тему панамського офшорного скандалу вперше висловився Володимир Путін, у якого знайшовся друг, який набрав у РФ хабарів на два мільярди доларів, а ці гроші відправив на рахунки панамських фірм. Сергій Ролдугін сам цими грошима не користується, а ось Володимир Путін – дуже навіть, що вказує на те, що грошики – путінські. Сьогодні Путін заявив, що пишається Ролдугіним, а сам ніяким корупціонером не є, оскільки його ім'я ніде не згадується. Цікава думка, але вона легко криється одним лише фактом з історії: Аль Капоне теж розписок не видавав і свої підписи ніде не ставив. Але це не завадило посадити його за ухилення від податків. Так що відмазка, як кажуть у таких випадках, «гнила».

4. До речі, сьогодні влада США оголосила, що ретельно вивчить панамські документи, після чого запровадить додаткові санкції проти людей, які допомагали друзям і соратникам Путіна обходити вже діючі обмеження. Судячи з усього, список людей, які потрапили під американські санкції, істотно розшириться. Я думаю, до нього і Ролдугін потрапить через свої зв'язки з президентом РФ і його оточенням.

5. Взагалі, Путіну треба було вчинити так, як це роблять лідери КНР. У країні на всіх обертах запущена цензура. Будь-які згадки про панамський скандал вичищаються, їх поширення суворо заборонено. Справа в тому, що родичі Сі Цзіньпіня, як і друзі Путіна, обзавелися сумнівними панамськими компаніями, на рахунках яких зберігали гроші неясного походження. Товариш Сі вирішив, що мільярду його підданих зовсім необов'язково знати про це, і включив цензуру на повну.

6. ЄС і Туреччина, які домовилися про повернення в Туреччину мігрантів, які приїхали в Грецію, сьогодні зіткнулися з несподіваною проблемою. Біженці навідріз відмовляються повертатися, погрожуючи масовими самогубствами у випадку, якщо до них не прислухаються. Інші себе вбивати не збираються, а просто розбігаються зі своїх таборів, погрожуючи насильством тим, хто спробує їх повернути. Загалом, разом з біженцями приїхала до Греції і культура тих країн, звідки вони втекли. Причому ситуація кращою не стає – в країну прибувають все нові люди.

7. Путін відзначився сьогодні і в ще одній історії: днями він створив справжню «опричнину», яка з міркувань піару отримала назву «Національна гвардія». Керувати структурою, чиє єдине завдання – це охорона режиму, доручено Віктору Золотову – людині садистських нахилів, безмежно відданого Путіну і настільки ж безкрайньо корумпованому. «Гвардія» отримала право вбивати неблагонадійних росіян без особливого розпорядження і попередження. Щось подібне було колись у Саддама Хусейна, що йому, правда, не дуже допомогло.

8. Ну і остання на сьогодні новина не може не порадувати Петра Порошенка. Державна фіскальна служба сьогодні оголосила, що в його панамських офшорах немає ніякого криміналу, а компанія «Ротшильд Траст» додала, що президент України дійсно ще в січні передав свої кондитерські активи в управління «сліпому трасту». Тепер злостивці не прикопаються: все шито-крито! З чим я нас всіх і вітаю!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.