6 жовтня: Дитячі бої в Чечні і штурм Алеппо

2 коментувати
Урядові війська захоплюють райони Алеппо, обсяг світового боргу перевищив 152 трильйона доларів, а в Канаді почали вивчати вирощування марихуани

1. Сирійські урядові сили 6 жовтня почали наземний наступ у східному Алеппо, що перебуває під контролем озброєної опозиції. За даними джерел у місті, армійські підрозділи зуміли відбити у ворога як мінімум половину району Бустан аль-Баша, розташованого в центрі міста. Опозиціонери намагаються організувати в цьому районі контрнаступ, щоб повернути собі втрачені позиції, але поки без особливого успіху. Просування урядових сил стало можливим багато в чому завдяки масованим бомбардуванням східного Алеппо, що викликали хвилю обурення на Заході.

2. Спеціальний представник ООН у справі сирійського конфлікту Стеффан де Містура сьогодні в Женеві виступив з дуже різкою промовою з приводу Алеппо. За його словами, якщо інтенсивність бомбардувань не скоротиться, то вже до Нового року утримувана повстанцями частина міста «буде повністю зруйнована», а ситуація там стане «другою Сребреницею, другою Руандою». Він пообіцяв Москві і Дамаску «суворий суд історії», якщо бомбардування негайно не припиняться. Утім, водночас він розкритикував бійців опозиції, які своєю присутністю в місті дають РФ і Сирії привід для виключно жорстоких дій. Де Містура все говорить правильно, але він виходить з того, що уряду і повстанцям є діло до застряглих там мирних жителів. Насправді ж, на світі немає нічого, що турбувало б повстанців і режим Асада менше. У кращому разі, вони використовують простих людей як «живий щит», та й то – без особливого успіху. Тому варварську битву обов'язково буде продовжено до перемоги однієї зі сторін.

3. Поки одні люди щосили знищують все, що створювалося на Близькому Сході цілими тисячоліттями, інші намагаються врятувати дійсно загальносвітове надбання. Сьогодні італійські реставратори взялися відродити давню ассірійську статую крилатої людини-бика з палацу царя Німрода. Статуя бика (так само як і безліч інших) була знищена бойовиками Ісламської держави, які захопили стародавні руїни в 2014 і 2015 роках. Бика вирішено відновити за допомогою сучасних технологій – величезних 3D принтерів і роботів. Після відновлення статую виставлять неподалік від Колізею в Римі.

4. Дуже цікаві, як мені здається, новини прийшли сьогодні з США, де Пентагон опублікував звіт про свою роботу з навчання афганських спецпризначенців. З'ясувалося, що як мінімум 44 афганця, які проходили навчання в США, відчалили з тренувальних таборів у невідомому напрямку. Де вони зараз перебувають і чим займаються, ніхто не знає. По суті справи, в американських містах зараз розгулює півсотні афганців, що володіють навичками ведення бойових дій у найрізноманітніших умовах. Наміри цих людей невідомі, але, по суті справи, вони вже є злочинцями, оскільки порушили міграційне законодавство. З великою ймовірністю можна стверджувати, що ця історія стане обговорюватися в рамках передвиборчої кампанії. Дональд Трамп напевно оголосить, що при ньому така історія точно не станеться, позаяк він без кінця пропонує ввести вкрай жорсткі перевірки всіх мусульман, що в'їжджають в США.

5. У Росії розгорається новий скандал, пов'язаний з ім'ям глави Чечні Рамзана Кадирова. Напередодні в Грозному пройшли поєдинки зі змішаних єдиноборств, головними учасниками яких стали діти 8-10 років, які били один одного на сцені під схвальні вигуки дорослої аудиторії. На велику радість Кадирову, в трьох поєдинках перемогли його власні сини. Тут, звісно, навіть і сказати нічого. З приводу події прозвучало чимало здивованих і обурених думок. Одним із критиків поєдинку виявився відомий борець MMA Федір Ємельяненко. Він оголосив, що заходи такого роду з участю дітей неприпустимі до 12 років (Їх навіть на трибуни пускати не можна). По досягненні 12 років діти маютьт тренуватися у спеціальних захисних костюмах, яких не було. У відповідь на цю критику соратник Кадирова Адам Делімханов (депутат Держдуми, до речі) заявив, що Ємельяненко за свої слова «відповість» і взагалі, «Аллаху Акбар!» (це цитата). Найімовірніше, борцю, який посмів критикувати чеченські порядки, загрожують великі неприємності. В інтернеті вже говорять, що його може спіткати доля Бориса Нємцова.

6. Міжнародний валютний фонд сьогодні виступив з серйозним застереженням: загальний обсяг боргів у світовій економіці перевищив 152 трильйона(!) доларів, що вдвічі вище розміру всієї світової економіки. На думку МВФ, ситуацію можна було б виправити масовими реструктуризаціями боргів і розумною фіскальною політикою, проте поки цього немає і близько: розміри глобальної заборгованості ростуть як на дріжджах. Якщо не вжити якихось заходів, справа може закінчитися світовою фінансово-економічною кризою небачених масштабів. Така криза могла б підкосити світову економіку на багато років вперед.

7. Втім, є й хороші новини. Університет Нью-Браунсвіка (Канада) офіційно оголосив про запуск спецкурсу підготовки фахівців у галузі вирощування марихуани. Студенти, які вступили туди на навчання, будуть вивчати особливості роботи з цією чудовою рослиною, необхідною для виготовлення рослинних волокон, масел і багато чого ще корисного. Практику учні проходитимуть на місцевих підприємствах з вирощування марихуани в суворих умовах канадської півночі. Можу, звісно, помилятися, але чомусь впевнений, що охочих здобути освіту в цій галузі агрономії буде досить багато.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.